Anasayfa / Beslenme / Alkali Diyet ile Bedeninizin Doğal Dengesini Yakalayın

Alkali Diyet ile Bedeninizin Doğal Dengesini Yakalayın

Alkali diyet hakkında merak ettikleriniz

Ne yazık ki birçoğumuzun gün içindeki beslenme alışkanlıklarını işlenmiş şeker, rafine edilmiş tahıllar ya da GDO yöntemi ile değiştirilen meyve sebzeler oluşturuyor. Ancak bu besinlere gündelik stres, yorgunluk ya da ilaç kullanımı gibi etmenler de eklenince insanlar için ölümcül sonuçlar kaçınılmaz oluyor. Peki siz de tüm bu etmenlerin etkisini azaltarak bedeninize doğal dengesini alkali diyet ile sunmak ister misiniz?

İnsan kanının doğal pH yani asidik değeri hafif alkali derecede olup 7.365’tir. Ancak zararlı etmenler ile bu denge değişmekte haliyle bünyemize yakıt olarak aldığımız her besin metabolizma için yeni bir tehdit anlamına gelmektedir. Oysa organik ürünler asit ya da alkali formüller içermekte ve seçimlerimize bağlı olarak bu değer üzerinde denge sağlanmaktadır. Asit etkili zararlı ve işlenmiş ürünler vücutta asidoz etki göstererek dengeyi sağlayan alkali depolarını tüketirken vücuda alınan ağır metallerin atılması ise yepyeni bir sorun doğurur.

alkali diyet

Altın alkaliler

Tüm bu nedenlerden dolayı alkali beslenme kurallarını hayatınıza kazandırmak istiyorsanız tüketmeniz gereken altın besinleri sizler için sıralıyoruz:

  • Kök sebzeler: Siyah ya da kırmızı turp türleri, pancar, şalgam ve havuç uzun yıllardır Uzak Doğu ülkelerinde beslenmede denge için tercih edilen kök sebzeler. Bu sebzeleri buharda pişirip yaklaşık 20 dakika bekleterek tüketmek ise uzun süreli tokluk sağlar.
  • Turpgiller: Brokoli, karnabahar, Brüksel lahanası ve lahana gibi turpgiller ailesinden olan besinleri daha sık tüketmelisiniz.

alkali diyet

  • Yeşil yapraklılar: Pazı, ıspanak, lahana, marul gibi iri ve yeşil yapraklı sebzeler yüksek oranda folat, K vitamini ve antioksidan içerir. Sindirim sistemi için bu sebzeler ilaç etkisi yaratacak.
  • Sarımsak: Doğal mucizeler konusunda liste başı olan sarımsak alkali diyet listesinde de baş sırada. Sarımsak sayesinde kalp sağlığı ve solunum sistemi koruma altında.
  • Kırmızı biber: Hormonal denge için sahip olunması gereken enzimleri destekleyen kırmızı biberin faydaları onu güçlü bir alkali besin olarak tanımamızı sağlıyor.
  • Limon: Alkali etkisi en yüksek besin olan limonun yüksek dezenfektan özelliği virüslere ve bakterilere savaş açarken karaciğer sağlığını da koruyor. Gün içerisinde bol bol limonlu su tüketmeye çalışın.

 

Bir önceki yazımız olan Çörek Otu Deyip Geçmeyin, Her Derdinize Deva Bulun ile çörek otunun mucize faydalarını öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

likopen nedir

Organik Bir Sağlık Mucizesi: Likopen

Likopen nedir, neden faydalıdır? Domates yalnızca sofralarımızın lezzet vazgeçilmezi değil, birçok hastalığın da şifası. Sofralardaki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir