Anasayfa / Annelere Özel / Bebeğiniz İçin Organik Islak Mendilin Artıları
org-islak-mendil (1)

Bebeğiniz İçin Organik Islak Mendilin Artıları

org-islak-mendil (4)Anneliğe yeni adım atmış ya da anne olmaya hazırlanan anne adaylarının en büyük problemlerinin arasında  ıslak mendil seçiminin de olduğu tespit edilmiştir. Bu konuda oldukça seçici ve bazen de son derece kararsız olan anneler; bazen birbirlerine danışarak bazen de uzmanlara danışarak bu konuya bir çözüm bulmaya çalışmaktadırlar.

Nasıl üretildiği belli olmayan ya da tanınmamış markaların ürettiği veyahut PH değerlerini belirli oranlarda sabit tutmaya özen göstermeyen markalar, miniklerin pişik ya da alerji gibi cilt problemleri yaşamalarına neden olmaktadırlar. İçerisinde fazla olması gereken oranın üzerinde parfüm bulunduran, hemen kurumaması için bazı kimyasal işlemlere ve asla bebekler için uygun olmayan  maddelere maruz bırakılan ıslak mendiller minikler için büyük risk oluşturmaktadır.

org-islak-mendil (3)

Yeni doğan bebeklerin ciltleri son derece hassas olmaktadır. Ayrıca gelişim ve büyüme evrelerinin henüz en başında olan bu minikler gelebilecek olan en ufak bir yabancı maddeye karşı farklı cilt problemleriyle tepki verebilmektedirler. Pişik sorunu ile karşı karşıya kalan bir bebek, acı çektiği için gerektiği miktarda uyuyamayacak ve bu da çok daha farklı sağlık problemlerine neden olacaktır.

Her şey de olduğu gibi ıslak mendil seçiminde de organik ürünlerin tercih edilmesinin; katkı maddelerden ve kimyasallardan uzak durmanın tek yolu olduğu uzmanlar tarafından defalarca kamuoyunda da duyurulmuştur. Anneler de artık bu konularda eskiye nazaran daha bilinçli oldukları için; bebeklerinin cildinin ve uyku kalitesinin zarar görmemesi adına bu ürünlerin organik olanlarını tercih ediyorlar.

 

Bir öncesi yazımız olan Organik Ürün Sağlık Demektir? başlıklı makalemizde Organik Ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir