Anasayfa / Sağlık / Diş ve Diş Eti Sağlığını Korumanın En Doğal Yolu

Diş ve Diş Eti Sağlığını Korumanın En Doğal Yolu

Bitkisel diş tedavisi bu formüllerde gizli

Sentetik maddeler ya da kimyasal içerikli ilaçlar olmadan bitkisel diş tedavisi uygulamaları sayesinde siz de diş ve diş eti sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bunun için doğal ürünlerin mucizelerine evinizde yer açmanız ve birlikte adım adım uygulayacağımız etkili formulümüzü denemeniz yeterli.

Günümüzün laboratuvar şartlarının olmadığı eski tarihi zamanlarda birçok hastalığa karşı şifa olarak insanlar doğada çözümü aramakta ve bitkilerin mucize etkilerine kendilerini bırakarak en doğal şekilde hastalıklarını yenmekteydiler. Süregelen çalışma ve deneyler ne kadar birçok hastalığa çözüm olmayı başarsa da kimyasal içerikli ürünlerin fark etmediğimiz sessiz yan etkileri ise bir diğer soru işareti halini aldı. Ancak tüm vücuda etkisi ile oldukça büyük bir hassasiyet gerektiren diş ve diş eti sağlığı için hala bitkisel yöntemler ile kendinizi sorunlardan korumanız mümkün.

bitkisel diş tedavisi

Hem doğal hem ucuz hem etkili

Sizin için de hastalıklara karşı çözüm bulmak hem sıkıcı hem masraflı hem de yorucu ise birçok farklı ağız problemine iyi gelecek bu formülü denemenizin vakti geldi demektir. Dişleri fırçalamak tek başına ağız temizliği için yeterli olmazken, ağız gargarası, diş ipi gibi yardımcı ürünler kullanmanıza rağmen bazı kişiler için diş ve diş eti sorunları kaçınılmaz. Bakteriler ağzımıza hücum ederek çürüklerden iltihaplara birçok soruna yol açadursun, bademcikten boğaz içine, diş etlerinden diş köklerine kadar sağladığı hijyen ve koruyuculuk ile bitkisel çözümler yanınızda.

 

Ağız sağlığına birebir

işte ağız sağlığını korumak ve boğazdaki iltihap sorunlarına son vermek için denemeniz gereken bitkisel tarifimiz:

bitkisel diş tedavisi

Yaklaşık 300 ml.lik suyu bir kaba koyun. İçerisine bir tutam aslanpençesi ve bir tutam adaçayı ilave edin. Bu sıvının ağzını kapatıp bir gece boyunca dinlendirin. Sabah saatlerinde süzerek duru bir hale getirdiğiniz suyu gün içerisinde kullandığınız bir şişeye koyun. İhtiyacınıza göre gün içinde 1 ya da 2 defa gargara olarak kullanın ve kullanmadığınız zamanlarda buzdolabında saklayın. Bu karışım için gerekli bitkileri aktarlardan kolayca temin edebilir, düzenli kullanımda nefesinizden ağrılarınıza kadar her anlamda etkisini hissedebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Brokoli Sevmeyenlere Bile Parmak Isırtacak Bir Sonbahar Tarifi: Brokoli Çorbası ile brokoli çorbası yapımını öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

dusjeli-organik-organikciyizbiz (1)

Cildini Önemseyenlere Özel Organik Duş Jeli

Duş jeli doğal kokusuyla olduğu kadar içindeki özler sayesinde tenimiz de ferahlık hissi verir. Facebook İle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir