Anasayfa / Organik / Çiftçiye Hibe Desteği
organik-tarım-organikciyizbiz (1)

Çiftçiye Hibe Desteği

organiktarim-organikürünler-organikciyizbiz (9)Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 450 Bin TL tutarında hibe yapılacağı bilgisinin ardından başvuran genç çiftçiler belli oldu. Proje ile yapılan tespitte, kazançlı projeler hibe ile ödüllendirilmiştir. Ülkenin her köşesinden başvuru kabul edilen, bu projede 450 bin TL farklı illere dağıldığı görülmüştür. Tarımın desteklenmesi için atılan bu adım ile tarım ilerleyen zamanlarda daha fazla değerlenerek, ülke içi ve ihracatı artırması bekleniyor. Sadece tarım alanında değil daha birçok iş alanında hibe teklifi sunan hükümet, projesini kabul ettiren her bireye karşılıksız olarak 30 bin TL veriyor.

org-tarim-ilkeleri (4)

Darende’nin tarım alanında en çok hibeyi alması ise dikkat çekiyor. 650’den fazla çiftçinin başvurduğu hibe desteğinde Darende’den 16 genç çiftçi 30 bin TL’lik hibe desteğinden yararlanabildi. Türkiye genelinde 378 bin kişinin başvurduğu hibe desteği için, sadece 14 bin 970 genç çiftçiye destek sunulmuştur. Hibe desteğini alan genç çiftçilerin çoğunlukla büyükbaş, küçükbaş hayvan besiciliği gibi projelerin kazandığı tespit edildi. Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hibe verilen tüm genç çiftçilere destek ve takiplerinin devam edeceğini ve her genç çiftçiyi izledikleri kaydedildi.

Başarılı projeler ile gelen genç çiftçi ve meslek sahiplerine iş imkanı sunan hibe desteği sayesinde, sadece bu yıl birçok birey iş sahibi olmuştur. Kendi iş sahibi olmasının yanı sıra çalıştırdığı işçiler ile ülkenin istihdamına katkı sağlayan çiftçiler ayrıca, besin üretimi konusunda ülkeyi geliştirmeyi de ihmal etmedi.

 

Bir öncesi yazımız olan Ülkemizde Yetiştirilen Başlıca Organik Ürünler başlıklı makalemizde Organik Ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

org-antiagin

Organik Kozmetik Ürünlerin Faydalarını Biliyor musunuz?

Hanımların çoğu kozmetik ürünler kullanmaktadır. Cilt için önemli olan ise hem doğal olmak hem de …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir