Anasayfa / Sağlık / Depresyonla Savaşmanıza Yardımcı Olacak Doğal Fikirler

Depresyonla Savaşmanıza Yardımcı Olacak Doğal Fikirler

Depresyon için çözüm sizde saklı olabilir

Bazı zamanlarda hayattaki tüm olumsuz durumlar art arda gelir, etrafınızın stresle dolu olduğunu düşündürebilir. Sevdiğiniz biri ile yaşadığınız tartışmanın sonrasında iş yerinizde bir sorun çıkmış olabilir. Hatta belki depresyon için hava değişimi bile bir neden olabilir. Ancak mutluluğun tek çözümü olduğu depresyon için çözüm yine kendi içimizde saklı olmaktadır. Depresyondaki kişinin kendisini nasıl mutlu edeceğini bilmeli, doğal yollarla enerjsizliğine çözüm geliştirmelidir, mutlu olmak için çözümü doğallıkta bulabilir. İşte bu süreçte kendinizi iyi hissetmenizi destekleyecek öneriler:

  • Kendinizi ev ve bahçe işleri ile doğayla alakadar etmeyi deneyebilirsiniz. Yaşam alanınızı güzelleştirmenin yanında doğanın enerjisinin de size iyi hissettireceğini göreceksiniz. Bahçe işlerini yaparken  eğlenceli müzikler çalmayı unutmayın.

depresyon için çözüm

  • Sık düşündüğünüz konular çözümü yoksa siz aklınıza taktıkça çözülmeyecek. Olayları biraz akışına bırakmaya çalışın. İçinizde nefret ya da intikam hisleri varsa bunları bir kenara bırakmaya çalışın. Yaşadığınız ana odaklanın.
  • Yoga ve meditasyon yapmayı ve böylece olumlu düşüncelerinizi açığa çıkarmaya çalışın. Nefes egzersizleri ile rahatlayın. Ayrıca evinizde meditasyon sırasında sizi motive edip atmosfere daha iyi sokacak organik ürünlerden yardım alın. Bu konuda inceleyebileceğiniz ve yatıştırıcı etkiye sahip birçok organik bitkisel yağ olduğunu unutmayın.
  • Açık havada yürüyüş yapmak ya da bisiklete binmek de düşüncelerinizi odaklamanız için faydalı olabilir. Hafif egzersizler seratonin hormonu seviyesini arttırırken yorgunluk hissinden de kurtulmanızı sağlar.
  • Olumlu düşüncelere ve güzel anılara odaklanın. Olaylara bakış açınızı değiştirmek ya da sizi boğan durumlardan kurtulmak için yazma yöntemini deneyin ya da güvendiğiniz biri ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

depresyon için çözüm

  • Beslenmenize oldukça dikkat edin. Organik ürünler ile vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamaya, beslenme düzeni sağlamaya özen gösterin. Alkol ya da sigara kullanımını mümkünse bırakın ya da minimuma indirin, doğru beslenme ile bu alışkanlıklarınıza veda etmek için doğru zaman olduğunu unutmayın ve zihninizle birlikte bedeninizi de yenileyin.

Bir önceki yazımız olan Yaz Akşamlarının Tadını Çıkarmanız için Doğal Sinek Kovucunuzu Kendiniz Yapın ile ev yapımı sinek kovucu hazırlama yöntemini öğrenebilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

dusjeli-organik-organikciyizbiz (1)

Cildini Önemseyenlere Özel Organik Duş Jeli

Duş jeli doğal kokusuyla olduğu kadar içindeki özler sayesinde tenimiz de ferahlık hissi verir. Facebook İle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir