Anasayfa / Moda / Organik Kişisel Bakım / Elveda Sarı Dişler, Gelsin Maliyetsiz Bembeyaz Gülüşler

Elveda Sarı Dişler, Gelsin Maliyetsiz Bembeyaz Gülüşler

Evde doğal diş beyazlatma mümkün

Çoğumuz dişlerimizin sigaralar, kahveler, çaylar ya da  düzenli fırçalama alışkanlığı kazanamamız yüzünden gün geçtikçe daha da sararmasına göz yumuyoruz. Ancak güzellik için gülüşünüz, gülüşünüz ve sağlığınız için de beyaz dişlere sahip olmanız oldukça önemli. Doğal diş beyazlatma yöntemlerinden haberi olmayanlar soluğu dişçilere alarak zorlu ve masraflı yöntemlerde çözüm arıyor ya da dişlerine farkında olmadan aşınma etkisi ile zarar veren diş macunları kullanıyor. Siz de dişlerinizin daha açık bir tona evde bulunan basit malzemelerle nasıl kavuştuğunu görebileceksiniz.

Öncelikle dişlerini daha beyaz görmek isteyenlere dişin doğal renginin tamamen bembeyaz olmadığını hatırlatmak istiyoruz. Dişlerinde rahatsızlık belirtisi olmadığı sürece ya da estetik bir problem yaratmayacak seviyede olmasına rağmen beyazlatma çabasına girenler dişlerinin doğal tabakasında hasar yaratacaktır. Bu nedenle organik ürünler ile diş beyazlatarak sağlığınızı korumayı ihmal etmeyin.

doğal diş beyazlatma

Neler yapabiliriz?

-Günde minimum iki defa diş macunu ile dişlerinizi doğru bir şekilde fırçalamayı unutmayın. Dişlerinizi doğru fırçaladığınızdan emin olsanız da dişçinize danışın, doğru bildiklerinizin yanlış çıktığı çokça görülen bir sorun. Sabah ve akşam saatleri diş fırçalamak için ideal. Dişlerinizin görünümü kadar sağlığı için de organik diş ve ağız bakım ürünleri tercih etmeyi unutmayın.

-Limon ve karbonat evde diş beyazlatma için en sık başvurulan ikili. Bir çay kaşığı kadar yemek karbonatının içine limon suyu damlatın ve ortaya çıkan köpüğü diş fırçası yardımıyla uygulayın. Bu karışım asidik olduğu için haftada 1 ya da 2 defadan daha sık uygulamaktan kaçının.-

-Karbonat doğal diş rengi açıcı olduğu için tek başına da etkili olacaktır. Limon karıştırmadan karbonat uygulayarak haftada 2 ya da 3 defa dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

-Dişleri beyazlatma esnasında dezenfekte de etmek için sofra tuzunuzu alın ve dişlerinizi ovarak fırçalayın. Antibakteriyel özelliği ile tuz ağız içinde temizlik hissi de yaratacak.

-Karbonat, tuz ve sirkeyi bir arada kullanmak ise etkiyi üçe katlamak anlamına geliyor. Bu içini karıştırıp dişlerinize sürmek özellikle de sarı lekeler üzerinde oldukça etkili.

doğal diş beyazlatma

-Dişlerinize çilek ile yapacağınız doğal bakım ile zengin lif içeriğinden faydalanabilir, böylece yalnızca beyazlama değil plak oluşumunu engelleme etkisinden de yararlanabilirsiniz. Artık meyvelerin doğallığı ağzınızın içindeki mikroorganizmalara veda etmenize yardımcı olabilir.

-Meyvelerden yardım alarak uygulanabilecek bir diğer bilinen doğal diş beyazlatıcı yöntem de muz kabuğundan gelir. Muz kabuğunu alın iç kısmı ile dişlerinizi yaklaşık 2 dakika ovun. Elbette sonrasında dişlerinizi temizlemeyi unutmayın.

 

 Bir önceki yazımız olan Oruç ile Sağlıklı Şekilde Kilo Verilebilir mi? ile oruç diyeti ile kilo vermenin dikkat edilmesi gereken noktalarımı öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir