Anasayfa / Annelere Özel / Doğum Çatlaklarına Organik Çözüm Önerileri

Doğum Çatlaklarına Organik Çözüm Önerileri

Yeni doğum yapmış annelerde en büyük sorun karında ve basen bölgesinde oluşan çatlaklardır. Fiziksel görünümü çok büyük şekilde etkiler. Vücut çatlakları genellikle hızlı kilo alımı ve kilo kaybıyla ortaya çıkar. Hamilelikte de birden kilo alıp bebek doğunca birden kilo verince vücudumuzda özellikle karın bölgesinde çok fazla çatlak meydana gelir. Birçok kadın bu durumdan şikayet etmektedir. Bu soruna bitkisel ve organik ürünlerle çözüm bulabilirsiniz. Evde kendinizde hazırlayabileceğiniz maskeler vardır.

Karın çatlaklarınız için badem yağı, kakao yağı, kayısı yağı, kantaron yağı, zeytinyağı, çörek otu yağı bu yağlardan bire bir ölçü kullanarak karıştırın. Sorunlu olan bölgeye sürün. Bir yıl boyunca bu tedaviyi yapmalısınız. Bir yılsonunda faydasını göreceksiniz. Hatta bu karışımı hamilelik döneminde de kullanabilirsiniz. Böylece daha az çatlağınız olacaktır.

100 ml susam yağı ve 10 damla nane yağını cam bir kapta karıştırın. Sorunlu bölgeye aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürün. Günde 2 kere bu karışımı çatlak olan bölgeye uygulayın. Çatlaklarınızın zamanla azalacağını göreceksiniz.

Birde çatlaklar için yağ maskesi vardır. Kayısı yağı, badem yağı, menekşe yağı, kakao yağı, zeytinyağı, jojoba yağı hepsinden birer kaşık cam kaseye dökün ve karıştırın. Doğum çatlağı olan bölgeye sürün. Üzerine streç film ile kapatarak bir saat bekleyin. Bir saat sonra banyoda lif ile ovalayıp ılık suyla yıkayın. Gün aşırı bu maskeyi uygulayın. Çatlaklara iyi gelecektir. Bir çorba kaşığı susam yağı ve zeytinyağını karıştırın. 2 ay kadar güneş gören yerde şişenin içinde saklayın. Her gün bu karışımı sorunlu olan bölgeye sürün.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir