Anasayfa / Annelere Özel / Doğum Sonrasında Organik Ürünlerle Kilo Verme

Doğum Sonrasında Organik Ürünlerle Kilo Verme

org-yumrta- (4)Doğum sonrasında anneler nasıl kilo vereceğini düşünmeye başlar.
Bebeğinizi emzirdiğinizden dolayı faydalı yiyecekler yemeniz gerekir. Çünkü bebeğiniz sizden beslendiği için faydalı ve vitaminli yiyecekler yemelisiniz. Bunun için size önerimiz organik besinler yiyerek hem zayıflayabilir hem de bebeğinizi sağlıklı beslemiş olursunuz. Aynı zamanda bebeğiniz sizi emdiği için vücudunuzdaki vitaminleri aldığı için enerjiniz azalacaktır. Enerji sağlayan organik besinler yiyerek zinde olabilirsiniz.

organik-tarım-organikciyizbiz (9)

Özellikle somon balığı yiyerek hem zayıflayabilir hem de omega deposu olan bu balıkla bebeğinizin beyin gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Aynı zamanda B12 vitamin desteğini sağlayacaktır. Hasta olma riskini ortadan kaldıracaktır. Kahverengi pirinç hem size enerji verecek hem de bebeğiniz için sütünüzü arttıracaktır. Emziren anneler zayıflamak için karbonhidratı kesmek iyi değildir. Çünkü enerji kaybı yaşatır.

Kahvaltınızda mutlaka yumurta yiyin. Yumurtanız gezen tavuktan çıkan olmasına dikkat edin. Organik yumurta size ve bebeğinize fayda olacaktır. Her öğünde mutlaka yoğurt yiyin. Yoğurdunuzu kendiniz yapın ya da organik yoğurt alın. Sizin kalsiyum desteğiniz olacak hem de yağ yakımını hızlandıracak. Bebeğinize de kalsiyum ihtiyacını karşılayacaksınız. Tuz desteğini organik olan himalaya tuzundan ve ya hiç tuz istemiyorsanız biberiye, zerdaçal ve limon ekleyebilirsiniz.

org-yumurta

Yediğinizi yiyecekler mutlaka organik olmalıdır. Bu hem size destek hem de bebeğinizin gelişiminde önemli bir rol oynar. Sağlıklı beslendiğiniz için de rahat kilo vereceksiniz. Kilo kimyasal içeren ürünleri yediğinizde oluşur. Kimyasal içeren maddeler direk yağ olarak vücudunuza girer. Organik besinler hem sağlığa faydalı hem de yağ yakımına fayda sağlamaktadır.

 

Bir öncesi yazımız olan Annelere Organik Besinler Hakkında Tavsiyeler başlıklı makalemizde Organik Besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir yorum

  1. yumurtayı sevmeyenleri anlayamıyorum?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir