Anasayfa / Sağlık / Bu 5 Doğal Besin ile Doğurganlığı Arttırmak Mümkün!

Bu 5 Doğal Besin ile Doğurganlığı Arttırmak Mümkün!

Doğurganlığı artıran besinler ile anneliğe hazırlanın

Anne olmak bir kadının en büyük mutluluklarından biri olduğu gibi bedeni için de en özel hazırlığı gerektiren zamanlardan biri. Anneliğe hazırlanan kadınlar için nasıl yaşadıkları ve elbette ne yedikleri çok büyük öneme sahip. Doğurganlığı artıran besinler sayesinde ise kendinizi yeni bir hayata hazırlarken en doğru tercihleri yapabilir, doğru besin değerine sahip besinlerin gücü sayesinde hamilelik ihtimalini etkileyebilirsiniz. İşte anne olmak isteyenlere ilaç gibi gelecek besinler…

Yumurta

doğurganlığı artıran besinler

Bazı kadınlar uyguladıkları diyetler gereği bazıları ise kolesterol değerlerini düşünerek yumurtanın yalnızca beyazını yiyor, oysa aynı anda anne olmayı da isteyen kadınlar bu konuda büyük bir hataya düşüyor. Yumurtanın yoğun besin değeri içeren asıl önemli kısmının sarısı olduğunu unutmayın ve sakın yalnızca beyazını yemekle kalmayın. Ayrıca yumurta içerisinde bol miktarda bulunan A vitamini de üreme sistemini destekleyen önemli vitaminlerden.

Lahanagiller

Lahana türevi bol ve geniş yapraklı sebzeler yüksek oranda C vitamini içermesi ve önemli bir antioksidan kaynağı olması sayesinde genel olarak hücrelerinizi yeniliyor. Ancak lahana ve türevi sebze türlerini bu denli kıymetli kılan bir diğer özelliği de östrojen hormonlarındaki seviye dengesizliklerini yok etmesi.

Kuru bakliyatlar

Kalori açısından yüksek risk içermeden sağlıklı karbonhidrat almanızı destekleyecek olan kuru bakliyatlar, mutlaka her gün bir porsiyon olarak tüketilmesi gereken besinler arasında. Beslenmenizin içerisine ek olarak tahıl grubunu da dahil etmeyi unutmayın.

doğurganlığı artıran besinler

Doğal yağlar

İçeriğinde bulunan farklı vitaminler sayesinde doğal yağlar, bildiğimiz zararlı yağlar meydan okuyor. Yağ diyeti gibi farklı diyet listelerini dahi denemeniz mümkün.

Balık

İçeriğindeki yoğun omega 3 oranı sayesinde yalnızca anne olmak isteyenlerin değil, sağlığını düşünen herkesin sık sık tüketmesi gereken bir besin kaynağı olan balık sayesinde üreme sisteminiz çok daha sağlıklı olacak.

Bir anne adayının hayatında beslenmenin önemini kavrayarak özellikle vurgulanmış olan bu besinleri almasının yanında sağlıklı yaşam kurallarına da özen göstermesi, zararlı alışkanlıklar ve hazır gıdalardan uzak durması gerektiğini de hatırlatmak gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Sebzeli Dürüm Tarifi: Kim Demiş Vejetaryen Dürüm Olmaz Diye! ile sebzeli vejetaryen dürüm tarifini öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

dusjeli-organik-organikciyizbiz (1)

Cildini Önemseyenlere Özel Organik Duş Jeli

Duş jeli doğal kokusuyla olduğu kadar içindeki özler sayesinde tenimiz de ferahlık hissi verir. Facebook İle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir