Anasayfa / Moda / Eskiyen Kıyafetlerinizle Yapabileceğiniz 5 Süper Fikir

Eskiyen Kıyafetlerinizle Yapabileceğiniz 5 Süper Fikir

Eski giysileri değerlendirme için bu önerilere mutlaka göz atın

Eskimiş ya da artık bedeni olmayan giysilerinizi değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Belki de sadece sıkıldığınız için artık eski giysileri değerlendirme ve yenilerine açma ihtiyacı duyuyorsunuz. O zaman gardırobunuzun arkalarına attığınız her bir parçayı yeniden modaya kazandırmaya hazır olun. Bırakın giysilerinizin yeniden ancak farklı yerlerde hayat bulsun.

Alışveriş için çanta

Alışveriş esnasında kullanılan naylon poşetlerin çevre ve sağlık için bedelleri oldukça ağır. Naylona veda etmek için ise en ideal fikir alışverişe çıkarken yanınızda bez bir çantanın bulunması. Eskiyen giysilerden çanta yapımı fikirleri sayesinde geri dönüşümün en faydalı halini keşfetmek mümkün. Atık ürün oluşturmanızı engelleyecek olan bu proje için tek ihtiyacını ise bir tshirt.

eski giysileri değerlendirme

Öncelikle değiştirmek istediğiniz giysinizi seçin. Sonra yaka ve kol kısımlarını derin bir şekilde kesin. En alt kısmını ise daha sağlam ve görsel açıdan eğlenceli olması için birer çentik atarak her bir püskülü düğümleyip kapatın. Artık desenleri ile dikkat çeken bir alışveriş çantanız var.

Minik dostlara oyuncak

Hayvan besliyorsanız ya da besleyenleri tanıyorsanız eskiyen giysilerinizi minik dostlarımıza oyuncak yapmak için kullanabilirsiniz.Eskiyen tshirtleri değerlendirmek için bir bluzu rulo haline getirip sonrasında bir top yapabilir ya da uzun şeritler halinde kestiğiniz bir tshirtü örerek köpeklerin ve kedilerin kovalama oyuncağı olarak kullanabilirsiniz.

Renkli örtü ve atkılar

Eski Giysileri Değerlendirme

Rengarenk fular, örtü ve atkılar yaratmak için patch work adı verilen el işi tekniğini kullanabilirsiniz. Eşit ebatta ancak birbirinin zıt renklerinden kumaş parçalarının birbirine dikilmesine dayanan bu el işi sayesinde ne kadar çok eski giysiniz varsa o kadar uzun atkılar ya da o kadar geniş yatak örtüleri yaratabilirsiniz. Unutmayın tek ihtiyacınız biraz yaratıcılık ve eskilerinizi değerlendirmek için biraz emek.

Dilerseniz tüm bunların yerine giysilerinizi paylaşabileceğiniz ve onların ihtiyacı olanların elinde yeniden canlanmasını sağlayabileceğiniz projeleri de araştırabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Beyninizi Açmak için Bu 5 Şifalı Bitkiyi Deneyin ile beyin ve akıl sağlığına iyi gelen şifalı bitkileri öğrenebilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir