Anasayfa / Organik Meyveler / Dalından Sofranıza Gelecek Meyveler için Kendi Meyvelerinizi Kendiniz Yetiştirin!

Dalından Sofranıza Gelecek Meyveler için Kendi Meyvelerinizi Kendiniz Yetiştirin!

Evde meyve yetiştirmek sandığınızdan da kolay

Meyvelerin siz de dalından koptuğu gibi sofranıza geldiği halini özleyenlerdenseniz bu doğal tadı bulmak sandığınızdan da kolay olabilir. Dilerseniz organik ürünler sayesinde özlediğiniz meyve tadı ve kokusunu yeniden yakalayabilir, hatta çocuklarınızı da çevrenin bu ölümcül etkilerinden koruyabilirsiniz. Organik alış verişin yanı sıra eğer siz de organik yaşamın küçük bir yetiştiricisi olmak istiyorsanız evde meyve yetiştirmek ise en eğlenceli fikir olabilir.

Evde meyve ağacı yetiştirmenin en büyük avantajlarından biri de bu ağaçların doğallık dolu bir dekorasyon yaratmasıdır. Minik ağaçlarınız hem görüntüsü hem de kokusu ile bulunduğu odayı tam bir organik yaşam alanına dönüştürecek. Gelelim evde yetiştirebileceğiniz minik ağaçlarımıza ve ipuçlarına:

Avokado

Avokado ağacı yetiştirmek ihtiyacınız olanlar düşünüldüğünde bu mucizevi faydalara sahip meyvenin ne kadar kolay ve masrafsız bir yetiştiriciliği olduğuna siz de şaşıracaksınız. Evde yetiştirilen bitkiler içerisinde kolaylığı ile dikkatimizi çeken avokado ağacı için dikkat etmeniz gereken sadece bol ışık ve kum kullanımı olmalı. Güneş ışığını meyve verdiği zamanlarda bolca tüketen bu bitki, eklediğiniz bir miktar kum sayesinde topraktan suyu daha kolay alıyor.

evde meyve yetiştirmek

İncir

Soğuklarla arası pek iyi olmayan bir meyve olarak bildiğimiz incir, bin bir farklı sorunun da şifası. Sıcak havayı sevse de güneş ışığına pek fazla ihtiyaç duymayan incir ağacı için haftada yalnızca bir defa sulama yeterli. İncir ağacı bakmanın püf noktası ise ilk adım olan saksı seçiminde; olabildiğince geniş bir saksı seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Zeytin

Şifa kaynaklarının hem en eskisi hem de en ünlüsü olan zeytin ağacı sayesinde elde edeceğiniz mahsulleri aynı zamanda güzelliğiniz ve bakımınız için de kullanmanız organik yaşama dört bir yandan adım atmanızda yardımcı olacak. Organik meyveler yetiştirmek isteyenlerin tercihi eğer zeytinden yana olacaksa bu bitkimizin toprağının kuruduğu anda sulanması gerektiğini bilmelerinde fayda var. Ayrıca görüntüsü ile oldukça hoş duran zeytin ağacının gün içinde minimum 6 saat güneş görmesi gerekiyor.

evde meyve yetiştirmek

Limon

Günün en az 3’te 1’i sürede güneş ışığı alması gereken limon, ışığı sevdiği gibi nemli havaları da oldukça seven bitkilerden.

Muz

Yetiştirmesi bir miktar göz korkutucu olsa da sanıldığı gibi pek de büyük olmayan muz ağacı için yine bolca güneş ışığı kullanmanız en etkili püf noktası olacak.

Bir önceki yazımız olan Diş ve Diş Eti Sağlığını Korumanın En Doğal Yolu ile diş ve diş eti sağlığı için bitkisel kür yapımını öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir