Anasayfa / Organik Ürünler / Evinizi En Doğal Şekilde Kışa Hazırlayın

Evinizi En Doğal Şekilde Kışa Hazırlayın

Evi kışa hazırlamak için öneriler

Eviniz sizin için sıradan bir mekandan çok daha önemlisi eşsiz ve özel bir yaşam alanı. Ancak kış öncesinde muhtemelen çoğu zaman kapalı kalacak ve içerisinde sıcacık anılara yer açacak olan evinizi bu mevsime bir an önce hazırlamanız gerekiyor. Evi kışa hazırlamak için sizlere özel önerilerimize kulak vermenizde fayda var. Hem de hepsi tamamen organik ürünlerle!

Fazlalıklara veda

evi kışa hazırlamak

Hadi itiraf edin, sizin de eviniz asla kullanmadığınız ya da eskidiği halde atmaya kıyamadığınız birçok eşya ya da giysi ile dolu, değil mi? Eşyalarınıza bu denli bağlanmak yerine düzeni sevmeye alışmanız sizce de daha iyi olmayacak mı? Evinizde yapacağınız temizliği biraz geniş kapsamlı alın ve yalnızca kir değil fazlalıklara da veda edin. Mümkün olduğunca geri dönüştürülebilir eşyalarınızı bir sepete koyup onları el işlerinde kullanmak üzere ayırın ve böylece hobilerinizi daha tasarruflu bir hale getirin. Ancak bir daha görmek istemediğiniz ne varsa düşünmeden kurtulun.

Önem sırası şart

Eşyalarınızı eledikten sonra onları düzene kavuşturmanız evi kışın dingin ve sade ruhuna hazırlamak için yapmanız gereken bir diğer işlem. En çok okuduğunuz dergi ve gazeteleri rafta en öne koyarken daha çok bilgi almak için nadir baktığınız kitapları ise arka taraflara koyun. Ya da en çok giydiğiniz giysileri en üst raflara yerleştirirken daha özel olanları şimdilik arkalara yerleştirin.  Gündelik hayatınızda bu düzen çok işinize yarayacak.

Temizlik vakti

Geldik evi kışa hazırlama seansının en önemli adımına. Kış temizliği soğuklara karşı hazırlayacağınız eviniz için olmazsa olmaz. Ancak tüm mevsim boyu kapalı kalacak ve ısıtılacak olan bu alanda doğru ürünleri kullanmamak sizi sağlıklı kılmaktan ziyade sağlığınızı elinizden alabilir. Bunun için temizlikte olabildiğince organik ürünlere yer vermeniz gerektiğini unutmadan detaylı bir temizliğe girişebilirsiniz.

evi kışa hazırlamak

Temiz hava, temiz enerji

Evinizi düzenledikten ve de temizledikten sonra asla onu kendi haline bırakmayın. Tüm bu emeğinizin uzun vadeli ve kalıcı olması için havanızı her daim temiz kılın. Evinizi hava nasıl olursa olsun bol bol havalandırın, yeşil bitkiler ile salonunuzu kendiliğinden temizleyen bir forma kavuşturun, yer yer mum  ve tütsü gibi kokulardan da destek alarak enerjinizin rengini değiştirmeyi unutmayın.

 

Bir önceki yazımız olan Eskiyen Kıyafetlerinizle Yapabileceğiniz 5 Süper Fikir ile eskiyen kıyafetlerinizle yapabileceğiniz farklı ürünleri öğrenebilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organik-zeytinyag (5)

Organik Zeytin Yağı Nasıl Anlaşılır Ve Faydaları Nedir?

Zeytinyağı zeytinden elde edilen, birçok amaçla kullanılan bir yağ çeşididir. Özellikle Akdeniz ülkelerinde sıklıkla kullanılır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir