Anasayfa / Organik Ürünler / Uzak Doğu’nun Sağlık Sırrı Ginseng Mucizesini Keşfedin

Uzak Doğu’nun Sağlık Sırrı Ginseng Mucizesini Keşfedin

Ginseng nedir, faydaları nelerdir?

Geleneksel Uzak Doğu formüllerinin bir bileşkesi diyebileceğimiz ginseng son dönemlerde adını daha da sık duyduğumuz özel bir bitki. Ginseng nedir, ne değildir tartışıladursun, bu bitkinin kanserden depresyona birçok hastalığa iyi geldiğini aslında Çinliler binlerce yıl önce keşfetmişler. İçinde katkı maddesi olmadan tamamen doğal bir şekilde üretimine dikkat edilen ginsengi tüm dünya kullansa da özellikle çayı ile anılan bu bitkinin etkilerini hemen her yerde aynı şekilde duymak mümkün. Peki bu bitkinin faydaları sadece bu kadar mı?
ginseng nedir

Uzmanların tavsiyesi

Farklı kıtalarda özelliklerinin farklı olmasına rağmen etkilerinin benzer olduğu gözlemlenen ginsengi yalnızca biz değil, uzmanlar da şiddetle tavsiye ediyor. Bu doğal bitkinin kökünde bulunan triterpen isimli madde steroid ve saronin karşımı bir bileşene sahip. Yani vücudun hem fiziksel hem de zihinsel anlamda korunması anlamına geliyor.
Ginseng nerede bulunur diyenler için bu hafif bronzluktaki özel ve egzotik bitkinin yalnızca belli ülkelerde yetişebildiğini söylemek durumundayız. Yaprakları ilaç olarak kullanılan bitkinin daha çok tel filizleri ve kuru kökü kullanılıyor. Bizim marketler ve organik satış sitelerinden temin etmekte olduğumuz bu bitkinin ana vatanı ise elbette Uzak Asya.
ginseng nedir
Ginseng nasıl kullanılır diyenler için öncelikle ön yargıları silecek bir müjdemiz var. Alternatif ürünler içerisinde doğal lezzeti ile dikkat çeken ginsengin bu nedenle tüketimi de oldukça keyifli ve rahat. İster ince dilimler halinde, ister rendeleyerek kullanmanız mümkün olan ginsengi aynı çay gibi demleyebilirsiniz. Ancak dikkat, kaynar su ginsengin faydalarını öldürdüğünden ılık su içinde bekleterek özünü salmasını sağlamak gerekiyor.
Bu bahsi geçen faydaların neler olduğunu bilmiyorsanız, ginsengin tek başına nasıl da kutularca ilaca bedel olduğunu da keşfetmediniz demektir. Asya ginsengi olarak bilinen tür, bağışıklığınızı güçlendirip vücudu dış etmenlere karşı korurken güncel hastalıklarla da savaşmanıza yardımcı oluyor. Antioksidan içeriği yoğun bir bitki olan ginseng DNA’larda meydana gelecek hasarlardan ve bakteriyel sorunlardan sizi korur, kalp rahatsızlıkları ve şeker hastalığı gibi metabolik sorunlara iyi gelir. Menopoz gibi kadınsal dönemlerde de bitkimizin çayını içmek uzmanlarca önerilenler arasında.
 Bir önceki yazımız olan ‘Kahvaltı için Vaktim Yok’ Diyenlere En Pratik ve Doğal Çözümler ile hızlı ve pratik olduğu kadar besleyici ve sağlıklı kahvaltı önerilerimizin neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organik-zeytinyag (5)

Organik Zeytin Yağı Nasıl Anlaşılır Ve Faydaları Nedir?

Zeytinyağı zeytinden elde edilen, birçok amaçla kullanılan bir yağ çeşididir. Özellikle Akdeniz ülkelerinde sıklıkla kullanılır. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir