Anasayfa / Moda / Organik Kişisel Bakım / Kleopatranın Güzellik Sırrı, Hindistan’ın Hazinesi Gül Suyu Mucizesi

Kleopatranın Güzellik Sırrı, Hindistan’ın Hazinesi Gül Suyu Mucizesi

Tarihin en eski güzellik formülü gül suyunun faydaları

Gül kokusu dendi mi hangimizin içi açılmıyor, hangimize güzel bir ferahlık gelmiyor ki? Herkesin müptelası olduğu bu doğal kokunun kaynağının size güzelliği çağrıştırması da boşuna değil elbette. Gül suyunun faydaları yalnızca ferahlamanız için değil, sağlıklı bir güzelliğe kavuşmanız için de oldukça önemli. Dünyanın birçok eski uygarlığında güzellik iksiri olarak kullanılan gül suyu ile neler yapabileceğinizi, bu kutsal çiçeğin sizlere sunduklarını şimdi öğrenin hayatınızda gençlik ve duru güzelliğe yer açın.

Mısır’ın güzellik sırrı, Hindistan’ın şifası

  • Gül suyunu cilde sürmek bakterileri engelleyeceğinden sizi iltihaplanmalara karşı korur, yaraların dezenfekte olup daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.
  • Gül suyunu içmek de en az sürmek kadar yararlı. Şerbet olarak tüketilebilen bu serin içecek ile mide rahatsızlıkları önlenebiliyor, şişen midede yatışma yaratılıyor.

gül suyunun faydaları

  • Masaj yaparken gül suyunu kullanarak cildi ovmak, masajın genel rahatlatıcı etkisine ek olarak stresi de almaya yardımcı oluyor.
  • Gül suyunun yararları arasında oldukça yaygın bir sorun daha var: saç dökülmesi. Saçlarınızı gül suyu ile masaj yapan hareketlerle yıkadıktan sonra yarım saat bekleyin. Sonrasında gül duyunu şampuan ile durulamayı unutmayın.
  • Boğaz rahatsızlıkları yaşanan dönemlerde ağız içinde gargara yapmak için gül suyunu kullanabilirsiniz.
  • Banyo suyuna eklenen gül suyu sizi rahatlatacaktır. Bu banyoyu özellikle akşam saatlerine denk getirmek oldukça rahatlatıcı bir uyku çekmenize yardımcı olacak.

gül suyunun faydaları

  • Gül suyu ile cildinizi silmek, mükemmel bir temizleyici olarak kullanmanız mümkün. Bu sayede yalnızca makyajınızı ya da gündelik kirleri temizlemiş olmaz, gözeneklerin doğal bir şekilde arınmasını sağlamış olabilirsiniz. Bu sayede oluşan sivilce ve aknelerden kurtulabilir, oluşmalarından önce de korunabilirsiniz.
  • Cildinizi gül suyu ile yıkamanın bir diğer avantajı da cildinizdeki ton farklılıklarından, sarılık ya da morluk gibi cilt rengi kusurlarından kurtulmanız olacaktır. Cildiniz çok daha berrak ve parlak bir görünüm kazanır.
  • Yenileyici etkilere sahip olan gül suyu tahriş olan ciltlerin de bakımını yapıp çabuk iyileşme sağlar, güneş ve rüzgarın cilde hırpalayıcı etkilerinden korur.

 

 

 

 Bir önceki yazımız olan Elveda Sarı Dişler, Gelsin Maliyetsiz Bembeyaz Gülüşler ile evde doğal ürünlerle nasıl dişlerinizi beyazlatabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir