Anasayfa / Beslenme / Hamileler Nasıl Beslenmelidir?
org-hamile

Hamileler Nasıl Beslenmelidir?

org-hamileHamilelikte en başta katkısız ve organik besin öğelerinden oluşan ve her besin grubundan yeterli miktarda beslenmek çok önemlidir.Mümkün olduğunca kaynağı bilinen ve doğal, organik olduğuna inanılan besinlerle beslenmeye özen göstermek bebeğin anne karnında ve sonrasındaki gelişimi açısından çok önemlidir. Hiçbir zaman anne adayı iki kişi diye iki kişilik aşırı yeme durumuna girmemelidir.

Her zamanki yeme alışkanlığına sadece her besin grubundan yeteri kadar yeme ve vücudunun istediği besin grubunu tüketme gibi beslenme tarzını uygulamalıdır. Bulabildiği en doğal besin ve içecekleri tüketmeli doktorunun veya diyetisyenin beslenme uzmanının sözlerini dinlemelidir.

yaz-meyveleri1_270515

Bebeğin gelişimi annenin beslenmesine göre şekillenmekte anne ne yerse nasıl beslenirse bebekte o besin maddelerini almaktadır. Bebeğin hücreleri anne beslenmesiyle şekillenmekte ve gelişmektedir. Organik gıdalarla beslenen anne vücuduna zararlı madde almamakta dolayısıyla bebeğine de zararlı madde geçirmemektedir. Aksi durumda vücuduna besinlerle aldığı zararlı maddeler bebeğine de geçmekte ve bebeği ömür boyu bunları bedeninde taşımaktadır. Organ ve bedensel gelişimi etkilenmekte ya da hastalıklı doğmaktadır.

organik-tarım-organikciyizbiz (1)

Vücutta biriken zararlı maddeler hücresel gelişimi de etkilemekte bozuk olan yapı taşları büyümeyi sağlığı organları ve beyni kullanmayı etkilemektedir. Ömür boyu bu zararlı etkilerle şekillenmiş bebek hem zeka olarak hem de fiziksel olarak etkilenmektedir. Bireysel olarak etkilenen bebek toplumu oluşturan bebeklerle birlikte tüm yaşantımızı etkilemekte daha çok sağlık sorunları yüzünden büyük maddi kayıplara uğramaktayız.

 

Bir öncesi yazımız olan Organik Kozmetik Ürünlerin Faydalarını Biliyor musunuz? başlıklı makalemizde Organik Kozmetik Ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organik kahvaltı

Mis Gibi Bir Köy Kahvaltısına Ne Dersiniz?

Organik kahvaltı tadını özleyenler buraya! Günümüzde herkes sağlığı için organik ürün arayışına giriyor ancak nereden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir