Anasayfa / Organik / Karıncalarda Kurtulmak İsteyenlere Organik Çözüm Önerileri

Karıncalarda Kurtulmak İsteyenlere Organik Çözüm Önerileri

Karıncalar için çözüm doğada saklı

Karıncalar yaz mevsimi başta olmak üzere birçok evin kabusu. Açıkta bıraktığınız anda saldırılan yiyecekler ve adeta evinizin içerisinde davetsiz misafirler anlamına gelen karıncalar için çözüm ise size ya da çocuklarınıza zarar verecek kimyasallar yerine bizzat doğanın kendisinde saklı. Siz de karıncalardan kurtulmanın bitkisel yollarını hemen şimdi keşfedebilirsiniz.

Birçok kişi karıncaları uzaklaştırmak için bahçe ya da evine ilaçlama yapıyor, özellikle bahar ve yaz aylarında ilaçlama şirketlerine başvuranların sayısı daha da artıyor. Oysaki bu ilaçlama yöntemleri uzun süreli kimyasal etkisi ile hem sevdiklerinizi ve sizi hem de bahçenizdeki bitki ve evcil hayvanları olumsuz etkiliyor. Siz de karıncalardan kurtulmak için uygulayabileceğiniz hem pratik hem de organik yöntemleri şimdi öğrenin.

Karıncalara veda etmenizi sağlayacak bitkisel çözümler

-Limon karıncalara veda etmenin en bilinen yolu. Limonun asidik yapısı uzun süreli etki yaratamasa da karıncaların istila ettiği alanlara sürüldüğü takdirde bir süreliğine rahatlamanızı sağlıyor. Bunun için limon suyunu bir sprey şişesi içine koyup karıncaların olduğu alanlara sıkabilirsiniz.

karıncalar için çözüm

– İçeriğinde sülfürik bileşenler bulunan ürünler ve de kokusu sayesinde karıncalar için oldukça rahatsız edici bir diğer bitki olan sarımsak bir araya gelerek sizin için doğal bir ilaç olabilir. Karıncaları kaçırmak için birkaç diş sarımsağı ezin ve su içerisinde minimum 24 saat bekletin. Bekleme sonrasında 15 dakika aynı su içerisinde kaynatın, süzüp bir sprey şişesi içine koyun ve evinizin istila edilen alanlarına sıkın.

-Oluşturduğu tüf nedeniyle karıncaları kaçırmayı başaran pirinci ise direk olarak bir ilaç gibi kullanmanız mümkün. Beyaz pirinci alın ve karıncaların geçtiği yerlere serpin. Yuvalara taşınan pirinçler kapalı ve küçük alan içerisinde nem ve sıcaklığı etkileyerek istediğiniz çözümü yaratacaktır.

 

-Bir adet portakalı alın ve kabuklarını rendeleyin. Bu rende kabukları da aynı şekilde karıncaların geçiş güzergahı üzerine yayın. Zamanla asidik etki gösteren portakal kabuğu karıncalar için zehir etkisi yaratacaktır.

-Maya tüketmek karıncalar için oldukça cazip ve lezzetli olsa da bir o kadar riskli. Doğal karınca ilacı olarak kullanabileceğiniz mayayı karınca yuvası yakınına bırakmanız yeterli olacak.

karıncalar için çözüm

– Bahçenizde yaşadığınız karınca sorunu için bitkilerin çevresine dilerseniz karbonat ya da tuz dökmeyi deneyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Halı ve Koltukları Kışa Hazırlamanın En Doğal Yolları ile halı ve koltuklarınızı temizlemenin doğal yollarını öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organiktarim-organikürünler-organikciyizbiz (2)

Mutfakta Organik Ürünlere Yer Açmanız İçin Nedenler

Dünya nüfusunun artması çevresel faktörlerin değişimi ve kaynakların aynı kalması ve hızla tükenmesi yiyecek içecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir