Anasayfa / Beslenme / Doğal Mucize Kefirin Şaşırtan Faydaları

Doğal Mucize Kefirin Şaşırtan Faydaları

Kefirin faydaları ile şifa bulun

Bazı besinler bünyede oluşturdukları etkiler ile adeta bir şifa kaynağı etkisi gösteriyor, sağlığımız için adeta bir ilaç görevi görüyor. Kimileri için bağışıklık sistemi güçlendirici özelliği ile, kimileri için mide ve sindirim sistemine iyileştirici etkiler göstermesi ile büyük bir şifa kaynağı olarak andığımız kefirin faydaları aslında saymakla bitmiyor. Vücutta yarattığı etkiler ile bir harika yaratan kefir karşınızda.

Kefirin içeriğinde ne var?

1 bardak kefirin kalorisi 100 ve öncelikle protein olmak üzere fosfor, kalsiyum, magnezyum, selenyum, A, E, B1 ve B12 vitaminlerince zengin olan kefir, yoğun bir besin değerine sahip. Bu sayede bünyenizi zararlara karşı korurken faydalı mikoorganizmalarla da destekliyor. Çocuklar için de oldukça yararlı görülen kefirin şu ana kadar yapılan bir araştırmada zararı görülmedi. 2 yaşından küçük çocuklarda içeriğindeki yararlı bakterilerin yoğunluğundan dolayı önerilmeyen bu harika besin, yetişkinler için günde 1-2 su bardağı, çocuklar için ise 1 çay bardağı kadar öneriliyor.

kefirin faydaları

Neler yaratıyor?

Bağışıklık sistemini güçlendirmesi kefirin bilinen en güçlü silahlarından. Vücutta biriken toksik maddeleri temizlemesi ve vücutta zarar veren mikroorganizmaları yok etmesi ile bilinen kefir, bu gibi faydaları ile antibiyotik etkisi gösteriyor.

Sindirime ve mideye büyük faydaları olan bu özel içecek, ülsere karşı koruyucu görev yaparken, içeriğindeki yararlı mikroorganizmalar, besinlerin bağırsakta daha kolay emilmesini ve sindirim dengesi bozulup ishal ya da kabızlık yaşandığında bu sorunun hızlıca çözülmesini sağlıyor.
kefirin faydaları

Kemik başta olmak üzere vücudumuzdaki birçok yapıyı ve hücreleri yenileyen ve destekleyen kefirin yararları çocukların büyüme ve gelişme döneminde de etkilerini gösteriyor. Diş dökülmesi ya da kemik yumuşaması gibi yaşa bağlı gelişen sorunlar kefir tüketerek ertelenebiliyor hatta önlenebiliyor. Öyle ki gün içinde 2 su bardağı kefir içmek günlük kalsiyum ihtiyacınızın %60’ını karşılamak anlamına geliyor.

Kan şekerini dengelemesi ile diyabet hastaları için de hem koruyucu hem de tedavi edici etki gösteren kefir ile siz de aradığınız şifayı bulabilirsiniz.

 

 Bir önceki yazımız olan Cildinizin Güzelliği için Uykunun Değişmez Önemi ile cildinizin güzelliği için uykunun önemini öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

likopen nedir

Organik Bir Sağlık Mucizesi: Likopen

Likopen nedir, neden faydalıdır? Domates yalnızca sofralarımızın lezzet vazgeçilmezi değil, birçok hastalığın da şifası. Sofralardaki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir