Anasayfa / Sağlık / Kişisel Bakım Ürünlerinin Organik Olmasının Önemi
organkciyizbiz

Kişisel Bakım Ürünlerinin Organik Olmasının Önemi

derinlemesine-yuz-temizligi-nasil-yapilirEn değerli varlığımız olan cildimiz için maske kozmetik gibi cildimize uyguladığımız başlıca şeylerden olan ve genç yaşlı herkesin kullandığı ürünler vardır.

 

Kozmetik ürünlerin içerisinde bulunan bazı maddeler birçok bayanın cildini bozmakta veya alerji yapabilmektedir. Bunun önüne geçmek için doğadan gelen güzellikler yanı organik kozmetikler mevcuttur. Mesela bir bayan siyah noktalarından kurtulmak için birçok maske kullanıyor ve bu kullandığı maskeden en az biri cildine zarar veriyor bunun için doğadan gelen ve birçok kozmetik ürününde kullanılan salatalık suyu kesin çözüm olmaktadır.

cilt-temizliği
Organik Kozmetik Nedir?
Organik kozmetikler cilde dost olan ve tamamıyla içerisinde katkı maddesi bulundurmayan kozmetik ürünlerdir. Bunun yanı sıra organikler sadece ciltte değil saclarımızda da kullanılmaktadır. Organik şampuanlar yanı ısırgan otlu veya sarımsaklı şampuan denilen organik şampuanlar bile mevcuttur. Bu organik kozmetik ürünleri sadece maskede veya sacda değil organik rujlar, organik tonikler, organik kremler gibi birçok alanda kendini gösteren organik ürünler vardır.

org-bakım-kozmetik
Cilde dost olan bu organik ürünler sizin cildinize verdiğiniz değerde daha fazla değer vererek cildinizi pürüzsüz bir hale getirerek sizlere ayrı bir ışıltı vermektedir. Bu organik ürünler sizlerin katkı maddeli olan kozmetik ürünlerinden fiyat olarak biraz daha farklıdır. Ama her bütçeye uygun organik ürün mevcuttur. Doğadan gelen bu mucizevi güzelliği göz ardı etmeden ve kimyasal katkılı kozmetiklerden uzak durarak cildinize bir iyilik yapın ve cildinizi organik kozmetiklere ödüllendirin.

 

Bir öncesi yazımız olan Her Organik Tarım Yapıyorum Diyene Aldanmayın başlıklı makalemizde Organik Tarım Gerçekliği hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

evdesıvısabunyapımı-organikciyizbiz (2)

Evde Sağlıklı ve Organik Sıvı Sabun Yapmak İster misiniz?

Her birey organik sağlıklı sıvı sabun kullanmayı ister. Facebook İle Yorum Yap 1 Değerlendirme, Puan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir