Anasayfa / Beslenme / Şifa Kaynağı Maden Suyunun Daha Çok Tüketmeniz Gerektiğini Gösteren Faydaları

Şifa Kaynağı Maden Suyunun Daha Çok Tüketmeniz Gerektiğini Gösteren Faydaları

Maden suyunun faydaları doğanın şifasını getiriyor

Sıvı İhtiyacınızı karşılarken bunun için doğru sıvı kaynağını seçmek büyük önem taşıyor. Maden suyunun faydaları ise bu anlamda tam bir şifa kaynağı. Ter ile kaybettiğimiz sıvı ihtiyacını ve elektrolit dengesini kazanmak için yaz aylarında maden suyunu tercih etmeniz oldukça akıllıca bir seçenek olacak. Peki maden suyunun faydaları neler? Neden ve ne kadar tüketmeli?

Yaz aylarının ilacı

Vücudumuz aşırı terleme sonucunda elektrolit dengesini kaybeder. Sodyum ve potasyum dengesindeki bozulma tansiyonun düşmesine, bunalma hissine, baş ağrılarına, halsizlik ve yorgunluğa yol açabilir. Tüm bu şikayetleri çözmenin yolu ise yeterli sıvı tüketiminden geçmektedir. Bunun için taze sıkılmış meyve sularının içerisine ya da ayrana soda ekleyerek tüketmek iyi bir çözüm olabilir. Maden suyu tüketmenin faydaları gün içinde her an hissedilecektir.

maden suyunun faydaları

Maden suyu ve soda genel bir inanışa göre aynı sayılsa da bu iki sıvı birbirinden farklıdır. Soda içme suyuna karbondioksit sıkıştırılması ile elde edilirken, maden suyu yerin derin katmanlarında jeolojik olarak uygun şartlarda oluşan, mineralce zengin, yaklaşık 60 senede oluşan ve teknik yöntemlerle çıkarılan özel bir sudur.

Nelere iyi geliyor?

Maden suyunun özellikle yemeklerden sonra tüketilmesinin bir nedeni var. Kendisi tam bir sindirim sistemi dostu olan maden suyu böbrek, mide ve idrar yollarını muhafaza eder. Kabızlığa çözüm olur, ayrıca kemik yapısını güçlendirir ve bu açıdan çocukluk çağındaki bireylere de koruma ve güçlendirme açısından tavsiye edilir.

Kadınların bir güzellik ürünü olarak da kullanabileceği maden suyu ile cildi temizlemek için sadece biraz pamuk ile cilde uygulama yapmak mümkündür. Bu mineral içeriği cilde temizlerken beslemeye de yardımcı olmakta, birçok ev yapımı maske içinde maden suyunu tercih etmek mümkündür.

maden suyunun faydaları

Sporcular ve kilo vermeye çalışanlar için de gözde içecekler arasında yer alan maden suyu, kalbe iyi gelen magnezyum içeriği, kemikleri güçlendiren kalsiyum, mide ve sindirim için gerekli olan bikarbonat ve dişleri güçlendiren florür ile tam bir şifa kaynağıdır.

Bir önceki yazımız olan Mucize Besin Kestane ile Yapabileceğiniz 3 Harika Tarif ile kestanelerle yapabileceğiniz 3 farklı ve sağlıklı tarifi öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

likopen nedir

Organik Bir Sağlık Mucizesi: Likopen

Likopen nedir, neden faydalıdır? Domates yalnızca sofralarımızın lezzet vazgeçilmezi değil, birçok hastalığın da şifası. Sofralardaki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir