Anasayfa / Organik / Mutfakta Organik Ürünlere Yer Açmanız İçin Nedenler
organiktarim-organikürünler-organikciyizbiz (2)

Mutfakta Organik Ürünlere Yer Açmanız İçin Nedenler

organiktarim-organikürünler-organikciyizbiz (8)Dünya nüfusunun artması çevresel faktörlerin değişimi ve kaynakların aynı kalması ve hızla tükenmesi yiyecek içecek gibi temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için insanoğlunu arayışlara sürüklemiştir. Aynı zamanda gıda üretiminde sanayileşmeye ve değişik kimyasal katkılarla üretime yöneltmiştir. Buda zamanla birçok hastalığı beraberinde getirmiş, zararlı kimyasal katkılar insan vücudunda birikerek çeşitli sorunlara neden olmuştur.

Bunların fark edilmesi ve kalıcı sağlık sorunlarının bu nedenlere bağlı olduğu tespit edildiğinden mutfakta organik ürünlere yer açmak için büyük arayışlara girilmiştir. Ancak organik ürünlerin azlığı ve yetiştirilmesindeki zorluklar talepten az olması fiyatlarında hissedilir bir farklılık meydana getirmektedir. İnsanlar şanslarını ve şartlarını zorlayarak mümkün olduğunca bu ürünleri tüketmeye çalışmaktadır.

organik-tarım-organikciyizbiz (11)

İmkanlarını yaratabilenlerin çoğu üretebildiği gıda ürünlerini kendi bildikleri en doğal şekilde yetiştirip tüketmeye çalışmaktadır. Örneğin bulabildiği en doğal sütten yoğurdunu ve peynirini yapmakta, saksıda yada bulabildiği küçük bahçesinde sebzesini yetiştirmekte, kendine yakın kırsal ve köylere giderek tavuk, yumurta, tereyağ gibi ürünleri imkanları dahilinde bulmaktadır. Tabi sağlığımız için sadece organik gıdalar değil giysilerde de bu konuya özen göstermeliyiz. Kullandığımız temizlik ürünleri de öyle bulaşık deterjanı yerine karbonat ve sirke kullanmalıyız. Yapabildiğimiz ölçüde hayatımızı sentetik kimyasallardan temizlemeye özen göstermeliyiz.

Sağlığımızı korumak için hastalanmadan önce hastalığa harcayacağımız parayı mümkün olduğu ölçüde doğal ve organik ürünlere ulaşarak onlara harcamak çok daha doğru bir seçim olacaktır.

 

Bir öncesi yazımız olan Çocuklarınızı Organik Gıda İle Beslemenin Önemi başlıklı makalemizde Organik Gıda Tüketmenin Önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

org-antiagin

Organik Kozmetik Ürünlerin Faydalarını Biliyor musunuz?

Hanımların çoğu kozmetik ürünler kullanmaktadır. Cilt için önemli olan ise hem doğal olmak hem de …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir