Anasayfa / Annelere Özel / Organik Yağlar ile Bebeklerinizin Cildi Hiç Olmadığı Kadar Sağlıklı

Organik Yağlar ile Bebeklerinizin Cildi Hiç Olmadığı Kadar Sağlıklı

Organik bebe yağları ile bebeğinizin cildi koruma altında

Anneler için bebeklerinin sağlığı her şeyden önce geliyor ve sağlık dendiğinde bebekler için akıllara elbette ilk gelenlerin başında cilt sağlığı geliyor. Cildinde ekstra hassasiyet taşıyan bebeklerde deri dökülmeleri, kurumlar, alerjiler, pişik, hassasiyet gibi birçok sorun baş gösteriyor ve anneler için bebeklerini bu sorunlardan korumak bir öncelik halini alıyor. Organik bebe yağları bebeklerin hassas cilt yapısına uygun bir bakım sağlaması ile sorunları önlerken daha da sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak adına anneler ve anne adaylarına büyük yardım sağlayabiliyor.

organik bebe yağları

Bebekler için organik yağ kullanmanın farkı?

Annelerin organik bebek yağı kullanmadaki temel amacı bebeklerinin hassas cildinde gelişebilecek problemleri önlemek. Ancak bebek yağı alırken içeriğine dikkat etmeyen anneler için tehlike büyük. Kolayca elde edilebilen ve bol miktarda zararlı mineral içeren bebek yağları ne yazık ki hem kolay bulunabilen ve yaygın bir satış ağına sahip olması ile her annenin elinin altında bulunan, ancak aynı anda da cilde büyük hasarlar verebilen karışımlardan oluşuyor. Bebeklerin cildindeki gözenekleri kapatan bu ürünlerde petrol ve gaz dahi bulunabilmekte ve yağlı görüntü sağlanması birçok kişiyi kandırmaktadır. Nemli görünen cilt ile anneler de sanayi üretimi yapay bebe yağlarının yarattığı tehlikeyi fark etmemekte ancak biricik bebeklerinin sağlığını riske etmektedir.

organik bebe yağları

İlerleyen zamanlarda cilt problemleri yaşanmaması adına cildin hava alması ve nem desteğinin tamamen organik yağlar ile sağlanması gerekmektedir. Doğal özlerden ve yine doğanın içerisinde yetiştirilen bitkilerden elde edilen organik bebek yağları ile bebekler katkı maddelerinden uzak tutulmakta ve annelerin de içleri çok daha rahat etmektedir.

Organik bebek yağı kullanan annelerin de hemen fark edeceği üzere, bu yağların doğal olanları kolayca emilmekte ve alerjik etki yaratmamaktadır. Zeytinyağı gibi faydalı yağların doğal olanları da aynı amaçlarla kullanılabilmekte ancak bebeğin özel sorunlara yönelik birçok farklı türde organik bebek yağı bulmak mümkün olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Organik Kakaonun Öğrendiğinizde Şaşıracağınız Faydaları ile organik kakao kullanarak edinebileceğiniz faydaları öğrenebilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir