Anasayfa / Annelere Özel / Yeni Doğan Bebekler için Organik Kıyafet Tercih Etmenin Faydaları

Yeni Doğan Bebekler için Organik Kıyafet Tercih Etmenin Faydaları

Yeni doğanlar ve organik bebek giyim hakkında bilmeniz gerekenler

Hepimiz için hayatlarındaki en değerli hazineleri biricik çocuklarımız. Onların her anlamda en iyisine layık olduğunu biliyoruz ve onların sağlığının aileler için her şeyden daha öncelikli olduğunu görebiliyoruz. Günümüz şartlarında ise bebeklerin sağlığı için bulunduğu ortamdan yedikleri besinlere kadar her konuda dikkat edilmesi, sanayileşmenin ve zararlı maddelerin hayatımızı bu kadar işgal ettiği bir dönemde en doğal olanın seçilmesi şart. Ancak ne yazık ki giyim gibi tüm bedeni kaplayan bir alanda dahi bebeklere neler sunabildiğimiz bile bir tartışma konusu. Yeni doğanların hassas şartları düşünüldüğünde ise organik bebek giyim kavramı karşımıza çıkıyor ve siz çocuklarının sağlığını isteyen aileler için bu konuda bilinçlenme sağlamak şart oluyor.

organik bebek giyim

Organik bebek giysisi nedir?

Uzmanlar kıyafet tercihinde yalnızca bebekler için değil, herkes için en idealinin organik ürünler tercih etmekten yana olması gerektiği hakkında uyarıyor. Daha önce pek de aşina olmamanız muhtemel olan organik bebek giysileri ise %100 doğal koşullarda üretilmiş olan kimyasallardan uzak yetiştirilen organik pamuk ve bambulardan imal ediliyor. Teknolojinin elinde özel olarak işlenen ve içeriğine naylon – polyester karışımı dahil edilen organik bitkiler sayesinde dokumaları da organik giysi olarak nitelendirebiliyoruz.

Neden organik bebek giyim?

Gündelik yaşamda hepimizin üzerinde taşıdığı, o çok severek aldığı giysiler ne yazık ki dokunduğu malzemeden kullanılan boyaya kadar her yeri ile kanserojen etki yaratıyor ve ağartma, yumuşatma gibi işlemler ile giysilerin tenimizdeki zararları etkileri daha da artmaktadır.

organik bebek giyim

Bebeklerin ise ne denli hassas olduğunu göz önünde bulundurursak durum daha korkutucu oluyor. Çünkü kıyafetlerin içeriğinde bulunan petro-kimya sanayisi ürünleri ve ağır metaller içeren kimyasal bileşenler bebekler için bizde olduğundan 5 kat daha fazla riskli. Tüm bu sebeplerle organik giyim konusunda hem kendimiz dikkatli olmalı hem de çevremizdeki anne babaları uyarmak ve bilinçlendirmek gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Bu İlacı Almak için Kışı Beklemeyin : Tavuk Suyuna Çorba Mucizesi ile yalnızca kışın değil her mevsim içilmesi gereken şifa kaynağı tavuk suyuna çorba tarifini öğrenebilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir