Anasayfa / Organik Ürünler / Organik Kakaonun Öğrendiğinizde Şaşıracağınız Faydaları

Organik Kakaonun Öğrendiğinizde Şaşıracağınız Faydaları

still life of cocoa

Organik kakao ile gelen faydaları keşfedin

Kakao birçoğumuz için direkt çikolataları çağrıştıran bir lezzet ham maddesi olsa da aslında hamarat hanımların da yakından bileceği üzere birçok tarifin asıl malzemesi olarak mutfaklarımızda değişmez bir yere sahip. Farklı içeceklerden günü renklendiren tatlı kaçamaklarına kadar birçok yerde karşımıza çıkan organik kakao ise doğallığı sayesinde beraberinde birçoğumuzun bilmediği faydaları da getiriyor. Hem güzellik hem de sağlık için kullanabileceğiniz organik kakao, tarifleri lezzetlendirmesi ve renklendirmesi sayesinde doğanın faydalarını sizlere en keyifli yoldan sunuyor.

organik kakao

İçeriğinde neler var?

Organik kakaonun içeriğinde yoğun bir şekilde antioksidan bulunuyor. Kakao yağı bu sayede bilindiği gibi yaşlanma karşıtı olarak kozmetik alanda da kullanılabiliyor. İçeriğinde yine yüksek oranda protein, potasyum ve de magnezyum bulunan organik kakao, A, B1, B2, D ve E vitaminlerinin yanı sıra canlandırıcı etkiye sahip olması ile bilinen kafeini de bulunduruyor.

Faydaları neler?

Antioksidanlarca zengin olması sayesinde yaşlanma etkileri ile savaşmanıza yardımcı olan organik kakaoyla, bu sayede kuvvet ve bağışıklık da kazanılmaktadır. İdrar söktürücü olması sayesinde detoks karışımları için de kullanılabilen organik kakao ile vücuttaki toksinler uzaklaştırılır. Kafein içeriği uyarıcı ve enerji verici etki yaratırken, tüm bu bileşenlerin ciltte uyandıracağı etkilerden faydalanmak da mümkündür. Ev yapımı cilt maskelerinizin rahatlıkla kullanabileceğiniz organik kakao sayesinde çok daha genç görünen, parlak ve gergin bir cilde sahip olmanız mümkün.

Neden organik kakao?

organik kakao

Kakao ham olarak tüketildiği takdirde sizlere tüm bu faydaları ile sağlık ve güzellik sunabilir. Ancak marketlerde kakao adı altında satılan ürünler gerçek kakaonun kalıntılarına şeker karıştırılması ile elde edilen yapay bir karışım olmaktan öteye gidememektedir. Bu sanayi ürünü sahte kakaoların tadı dahi gerçek kakaodan oldukça uzak olması nedeniyle tariflerinizi dilediğiniz lezzetinden uzaklaştırır. Bu nedenle doğal üretim koşullarında ve tam kalite kakaonun hem tadından hem de faydalarından yararlanmak için harekete geçmenizde fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan Kahvaltıların En Tatlısı için Organik Vişne Reçeli ile kahvaltılardan turtalara kadar her sofrayı ve tarifi lezzetlendirecek doğal vişnelerden üretilen organik vişne reçelinin farkını öğrenebilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organik-zeytinyag (5)

Organik Zeytin Yağı Nasıl Anlaşılır Ve Faydaları Nedir?

Zeytinyağı zeytinden elde edilen, birçok amaçla kullanılan bir yağ çeşididir. Özellikle Akdeniz ülkelerinde sıklıkla kullanılır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir