Anasayfa / Organik Ürünler / Organik Mobilya ile Evinizin Her Köşesine Doğallığı Taşıyın

Organik Mobilya ile Evinizin Her Köşesine Doğallığı Taşıyın

Organik mobilya farkı evinizde

Eğer organik mobilya sözleri sizin için şaşırtıcı geldiyse bir daha düşünün. Çünkü organik eşyaların önemini arttırdığı ve dört bir yanımızın yabancı kimyasallar ile çevrelenerek hem doğayı hem de bizi tehdit etmekte olduğu günümüz koşullarında en özel alanımız olan evlerimizde organik mobilyalara yer açarak siz de daha doğal bir yaşama kucak açabilirsiniz. Hem de bu ürünler sandığınızdan çok daha yakınınızda olabilir.

organik mobilya

Mobilyalarda modern esintiler

Mobilyalarınızı organik malzemelerden seçmek size ilk başta farkın ne olduğunu düşündürebilir. Ancak bir bakıma eskiye dönüş bir diğer bakıma ise yenilikçi fikir olarak adlandırabileceğimiz bu organik ürünler sayesinde modern tasaarımları da daha sağlıklı malzemelerden temin edebilirsiniz. Çevrecilik ve sağlığa dikkat çekmek isteyen özel tasarımcılar tarafından ahşap zeminli ve tamamen organik boyaların kullanıldığı ürünler sayesinde modernizmi evinizde doğa ile buluşturmak mümkün.

organik mobilya

Malzeme farkı

Malzeme olarak genelde ahşap zeminli olması tercih edilen organik mobilyalarda sizi şaşırtacak birçok farklı ürün mevcut. Çünkü renklendirme ya da yapıştırma için çevreciliği odak noktasına alan firmalar tamamen doğadan gelen ve sizlerin sağlığı düşünülerek oluşturulmuş ürünleri kullanıyor. Sıradan dalların ya da kütüklerin nasıl harika birer kanepe ya da sehpaya dönüştüğünü görmek için ise bu konuda uzmanlaşmış markaların kataloglarını incelemek yeterli oluyor.

Kendin yap ayrıcalığı

Eğer evinize alacağınız mobilyaların tamamen sağlıklı olmasını diliyor ancak hiçbir ürüne güvenemiyorsanız bu konuda da sertifikalar yardımcınız. Ancak siz yine de üretiminin her bir aşamasında emeğiniz olan ürünler kullanmak istiyorsanız yaratıcılığınızı serbest bırakmak en iyisi. Çünkü doğal ortamından alabileceğiniz ürünleri bahçenizde biraz el emeği ile harika mobilyalara dönüştürebilir, hatta bunun için birçok sitede bulunan ”kendin yap” videolarından da ilham alabilirsiniz. Yapı marketlerde bulunan organik boya, kumaş gibi malzemeler ile kendi kendinizin iç mimarı olabilir, daha da güzeli bu sayede sağlıklı mobilyalarınızı oldukça uygun fiyatlarla da temin etmiş olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mevsim Gribine Bu Önerilerle Son! ile mevsim gribi için önlem olarak yiyebileceğiniz besinleri öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organik-zeytinyag (5)

Organik Zeytin Yağı Nasıl Anlaşılır Ve Faydaları Nedir?

Zeytinyağı zeytinden elde edilen, birçok amaçla kullanılan bir yağ çeşididir. Özellikle Akdeniz ülkelerinde sıklıkla kullanılır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir