Anasayfa / Moda / Organik Kişisel Bakım / Kepek Sorununu Kafanızdan Atmanızı Sağlayacak Bitkisel Saç Kremi Tarifi

Kepek Sorununu Kafanızdan Atmanızı Sağlayacak Bitkisel Saç Kremi Tarifi

Kepek sorununa veda edin: organik saç kremi yapıyoruz

Elma sirkesi için mucize bir ürün desek yeri. Daha önce yeri geldik çamaşır yumuşatıcısı, yeri geldi bulaşık makinesi parlatıcısı olarak karşımıza çıktı. Ancak bu defa bu mucize ürünü organik saç kremi yapımı için kullanacağız. Peki siz daha önce kendi saç kreminizi yaparak kepek sorununa veda edebileceğinizi düşünmüş müydünüz?

Kepekle mücadele farklı saç ve kafa derisi yapısına sahip birçok insanın ortak sorunu. Bu sorun için ise doğal bir yöntem olarak elma sirkesi içeren tarifimizi kullanmak oldukça etkili bir çare olacak. Ev yapımı saç kremi sayesinde ise aynı zamanda saçlarınız için kepeğe çare bulmaktan daha fazlasını sağlayabilir, saçlarınız için özel ve bitkisel bir bakım sağlayabilirsiniz. Artık saçlarınız için işe yaramayan kimyasal ürünler kullanmaya son!

organik saç kremi

İhtiyacımız olan tüm malzemeler:

  • Bir su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı organik elma sirkesi
  • 5 – 6 damla çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı bu tarif için bir şart değil. Ancak saç bakımı etkili bir seçenek olan bu ürün sayesinde yalnızca kepek değil mantar sorununa da veda edebilirsiniz.

Kepek sorununa son veren tarifimiz

Suyun içerisine diğer malzemeleri katın ve bu karışımı banyonuzun içinde ağzı kapaklı bir şişe içinde saklayın. Saçlarınızı kepeğe karşı uygun ve doğal üretim bir şampuan ile yıkayıp duruladıktan sonra saç kremi yerine kullanacağımız bu sıvı karışımı saçlarınıza sürün.

organik saç kremi

Saç kremi yerine kullanacağınız bu sıvıyı saçlarınızın yalnızca diplerine değil, daha da etkili olması için uç kısımlarına da sürün. Yoksa saçlarınız daha hızlı yağlanacak ve saç dipleri de etkilenecektir.

Eğer kepek sorunu ile başınız biraz fazla dertte ise kullandığınız elma sirkesi oranını da arttırmanız mümkün. Yaklaşık 2 ya da 3 kaşığa kadar arttırmanız sorun yaratmayacaktır. Ancak saçlarınızdaki doğal ve besleyici yağları kaybetmemek adına sirkenin oranını da fazla arttırmamalısınız.

 

Bu şekilde uyguladığınız karışımı 2 – 3 dakika sonra bol su ile durulayın. Saçlarınızda eğer keskin bir koku kalmasından korkuyorsanız endişelenmeyin, saçlarınızı durulamanız kokudan kurtulmanız için yeterli olacak.

Bir önceki yazımız olan Karıncalarda Kurtulmak İsteyenlere Organik Çözüm Önerileri ile karıncalardan kurtulmanın organik yollarını öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir