Anasayfa / Organik / Organik Sarımsağın Beslenmedeki Önemi
organik-sarimsak-organikciyizbiz (3)

Organik Sarımsağın Beslenmedeki Önemi

organik-sarimsak-organikciyizbiz (2)Sarımsağın en önemli özelliği antibiyotik olmasıdır. Vücudumuzu bakteri ve virüslere karşı korur.

 

Organik sarımsak selenyum ve germanyum açısından zengin bir gıdadır. Sarımsağın iyi kolesterolü artırıcı ve kötü kolesterolü azaltıcı etkisi vardır. Özellikle yüksek tansiyonu olanlar için sarımsağın faydası ilk sırada yer alır. Çağın en kötü hastalığı olan kansere karşıda koruyucu özelliği vardır. Sarımsak antioksidan özelliğini içeriğindeki organik kükürt bileşiklerinden oluşur. Damar sertliği için yararlıdır.

organik-sarimsak-organikciyizbiz (1)Sarımsak daha çok çiğ olarak tüketilmelidir. Pişirilen sarımsağın kükürdü yok olmaktadır. Bunun için çiğ olarak tüketilmelidir. Sarımsak saçlar içinde oldukça faydalı bir besindir. Akne problemlerini, uçuk problemini, saç dökülmesini tedavi edici özelliği vardır. Sağlığımız için günde 1-2 diş sarımsak tüketilmesine özen gösterilirse mucizelerden yararlanmış olunur.

Besin değerleri olarak fosfor, potasyum, kükürt, çinko, selenyum, a ve c vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, sodyum, demir, manganez ve b kompleks vitaminleri, su ve şeker içeren karbonhidratlar, kükürt bileşenleri, protein, lif ve serbest amino asitler bulunmaktadır.

organik-sarimsak-organikciyizbiz (4)Sağlımız için sarımsak organik olmalıdır. Organik sarımsak 4, 5 diş olmamaktadır. Organik sarımsak topraklı sarımsak diş sayısı fazla ve şekilleri birbirinden farklıdır. Rengi de çok aşırı beyaz renkli değildir. Organik olmayan sarımsak hem beyaz hem de içi biraz nemli olabilir. Organik sarımsağın soyulması diğer hormonlu sarımsaklara göre daha zor soyulur.

 

Bir öncesi yazımız olan Türkiye’deki Organik Tarım başlıklı makalemizde organik tarım hakkında bilgiler verilmektedir.

 

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

org-antiagin

Organik Kozmetik Ürünlerin Faydalarını Biliyor musunuz?

Hanımların çoğu kozmetik ürünler kullanmaktadır. Cilt için önemli olan ise hem doğal olmak hem de …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir