Anasayfa / Organik / Organik Süt Hakkında Bilmeniz Gerekenler
süt-organik (2)

Organik Süt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

süt-organik (1)Organik süt, ineğin doğal ortamda yetiştirilerek ondan elde edilen işlenmemiş süttür. Doğrudan kullanılan ve işlenmemiş olan süt, market sütlerine oranla daha sağlıklı ve daha faydalıdır. Bu nedenle de en sağlıklı süt organik süttür. İşlenmediği için daha yararlıdır.

 

Çocuklarımız için süt çok önemli bir besin değeridir. Diş sağlığı ve kemik gelişimi için çocuklarımıza uzun süreli olarak içirilmelidir. İşlenmiş sütün içeriği değiştiği için doğal olan sütü sağlıklı şekilde kendiniz pişirebilirsiniz.

süt-organik (1)

Organik Süt Diğer Sütlerden Ayıran Faktörler

Sütün faydaları saymakla bitmez ve birçok faydası bulunmaktadır. Büyümeye ve gelişmeye yardımcı, beyine enerji verir, sindirim sistemini düzenler, saç ve tırnak sağlığına yararlı, kanseri önleyici özelliği bulunur ve süt ile kilo kontrolü de sağlanmaktadır. Bunlar sadece sütte ki saydığımız faydalarıdır ve birçok faydası bulunmaktadır. Süt tam yağlı protein, kalsiyum, fosforun içeren bir besin kaynağıdır. Besin değerleri olarak karbonhidrat, protein, yağ, lif, kolesterol, sodyum, potasyum, kalsiyum, a, b, d, e, k vitaminlerini içeren çok zengin bir gıdadır. Belli bir yaştan sonra veya kemik hastalığı bulunan kişilerde süt çok kullanılmalı.

süt-organik (3)

Doğal Olmayan Süt Neden Tüketilmemeli

İşlenmiş süt veya meyveli süt genelde organiklikten çıkmıştır. Organik süt günümüzde her yerde kolaylıkla bulunabilir. Organik süt almak isteyen insanlar kendileri yerlerine giderek içleri rahat şekilde alıyorlar. Organik olmayan süt ve diğer organik olmayan besinlerin tüketilmesi nedeni ile hastalıklar çoğaldı. Bu nedenle de her şeyin organiği tercih edilmeli. Birde obezite hastalıkları arttığı için her şeyin organiği daha sağlıklıdır.

 

Bir öncesi yazımız olan Bebeğinizin Cildinde Organik Ürünler Kullanın başlıklı makalemizde Organik bebek ıslak mendil özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

org-antiagin

Organik Kozmetik Ürünlerin Faydalarını Biliyor musunuz?

Hanımların çoğu kozmetik ürünler kullanmaktadır. Cilt için önemli olan ise hem doğal olmak hem de …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir