Anasayfa / Organik / Sağlıklı Beslenmek İçin Topraktan Sofraya Organik Üretim
organik-ürünlere-güven7

Sağlıklı Beslenmek İçin Topraktan Sofraya Organik Üretim

organik-peynir (1)Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için kişilerin yeterli ve dengeli bir beslenme zinciri oluşturması ve bunu takip etmesi gerekmektedir. Bunun için de sağlıklı besinlerden faydalanılması gerekmektedir. Sağlıklı beslenebilmek için de kimyasallardan ve özellikle de pestisitlerden (böcek öldürücüler) uzak bir yetiştiricilikten geçmiş besinler tüketilmelidir.

Organik peynirin üretiminin de aşamaları mevcuttur. Peynirin organik olabilmesi için de ta en başından toprağa ekilen buğday ve türevi ürünlerinde organik ve kimyasallardan uzak olarak yetiştirilmesi gerekmektedir. Organik yollarla üretilen buğday ve türevi gıdalardan elde edilen inek yeminin, organik bir şekilde ineğin önüne getirilmesi…

organik-peynir (4)

İneğin bu organik yem ile beslenmesi sonucu; sağlıklı ve organik olan sütün elde edilmesi, elde edilen bu katkı maddelerinden uzak sütün yeniden hiçbir kimyasal kullanılmadan peynire dönüştürülmesi emek isteyen bir iştir. Yine aynı şekilde organik besin elde edilecek olan (peynir, süt ve yoğurt) inekler hastalandıkları zaman, diğer ineklerin bulunduğu ortamlardan farklı bir ortama alınarak antibiyotik ve farklı ilaçlar kullanmadan doğal yöntemlerle iyileştirilir. Organik üretim meşakkatli ve dikkat isteyen bir iştir.

Tüm bu aşamaların  sonucunda organik olarak üretilmiş peynir sofralara gelebilmektedir. Peynir sofraların vazgeçilmez gıdalarından bir tanesidir. Kalsiyum, fosfat ve protein deposu olan peynir kişiler tarafından severek tüketilmektedir. Bu sevilen besinin katkısız bir şekilde sofralara gelmesini isteyen kişiler organik besinleri tercih ediyorlar.

 

Bir öncesi yazımız olan Vegan Beslenmek Ömrü Uzatır Mı? başlıklı makalemizde Vegan Beslenmek hakkında bilgiler verilmektedir.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organiktarim-organikürünler-organikciyizbiz (2)

Mutfakta Organik Ürünlere Yer Açmanız İçin Nedenler

Dünya nüfusunun artması çevresel faktörlerin değişimi ve kaynakların aynı kalması ve hızla tükenmesi yiyecek içecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir