Anasayfa / Organik / Organik Sirke Kullanmanın Hiç Bilmediğiniz Yolları

Organik Sirke Kullanmanın Hiç Bilmediğiniz Yolları

Sirke kullanmanın faydaları tüm hayatınızı kolaylaştıracak

Sirke Türk mutfağında birçok farklı tarifi lezzetlendirmesi ile bilinen özel bir ürün. Ancak sirke kullanmanın faydaları sayesinde bu özel ürün mutfaktan çıkıyor ve kendine özel birçok farklı kullanım alanı kazanıyor. İşte sirkenin mutfağın haricinde de kullanabileceğiniz farklı alanları ve onu bu denli faydalı kılan yanları…

  • Sirke cilt ve saçlar için oldukça faydalı. Birçok farklı cilt maskesi hazırlarken ana malzeme olarak kullanabileceğiniz sirkeyi aynı zamanda saçlarınızda kepek problemi yaşıyorsanız da uygulamanız oldukça etkili sonuçlar doğuracaktır.

sirke kullanmanın faydaları

  • Etleri marine etmek ve daha yumuşak kırmızı etler yemek istiyorsanız bunun için sirkeyi kullanmanız oldukça ideal olacaktır. Ayrıca hazır alınan etlerin üzerindeki mikroorganizmalardan çekiniyorsanız sirke ile marine edilen etlerde böyle bir sorunun ortadan kalkacağını unutmamalısınız.
  • Eğer yemek yaparken tuzun dozunu biraz kaçırdıysanız yemeğin içerisine bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi ilave edin. Sirke her ne kadar tuzlu bir tat bıraktığı için bu fikir size biraz ilginç gelse de yemeğin tuzunu alma konusunda size yardımcı olabileceğine emin olabilirsiniz.
  • Pancar gibi soyduğunuz ya da doğradığınız zaman ellerinize boya veren meyve ve sebzeleri ellerinizi elma sirkesi ile yıkadığınız zaman artık lekeleri dert etmenize gerek kalmayacaktır.
  • Bulaşık makinenizi temizlemek için parlatıcı ürünler kullanmanıza gerek yok. Elma sirkesi kullanarak makinenizi boş bir şekilde çalıştırdığınız takdirde makineniz hem temizlenmiş hem de kötü kokulardan arınmış olacaktır.

sirke kullanmanın faydaları

  • Eğer evde yaptığınız yemeği ocakta unuttuysanız ve yanık kokusunu nasıl gidereceğinizi bilmiyorsanız bir bardak sirkeyi hemen tezgahın üzerine koyun ve bekleyin. Aynı yöntem sigara içilen ortamlardaki fazla kokunun giderilmesi için de ideal olacaktır.
  • Bilgisayar ya da televizyonunuzu temizlerken hangi ürünü kullanmanız gerektiği konusunda kafanız karışıyorsa bunun için de sirkeyi deneyin. Bu ürünlere zarar vermeden onları biriken mikroplardan arındırmanın en doğal yolu sirkeden geçiyor olabilir.
  • Halıların ne kadar çok mikrop barındırdığını ve özellikle çocuklu aileler için bunun büyük bir sorun olduğunu biliyoruz. Bu nedenle halılarınızı silerken silme suyunun içerisine az miktarda sirke eklemeyi ihmal etmeyin. Halılarınızı bu şekilde temizlemek sizleri kirden kurtaracağı gibi içiniz rahat bir şekilde çocuklarınızın oynayacağı halılar yaratabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bu Doğal İçecekler ile Kışa Girmeden Fazla Kilolara Veda Ediyoruz! ile yağ yakan  ve metabolizma hızlandıran içecek tariflerini öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organiktarim-organikürünler-organikciyizbiz (2)

Mutfakta Organik Ürünlere Yer Açmanız İçin Nedenler

Dünya nüfusunun artması çevresel faktörlerin değişimi ve kaynakların aynı kalması ve hızla tükenmesi yiyecek içecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir