Anasayfa / Organik / Tam Tahıllı Beslenmenin Mucize Faydalarını Biliyor musunuz?

Tam Tahıllı Beslenmenin Mucize Faydalarını Biliyor musunuz?

Tam tahıllı beslenme ile sağlığın en doğal halini keşfedin

Obezite tedavisi için özellikle önerilen besinlerin başında gelen tam tahıllı beslenme için tüketilen ürünler ile siz de vücudunuza gelen sağlık etkisini çok rahat görebileceksiniz. Çünkü size enerji vermeden vücudun kilo depolamasına engel olmasına kadar birçok yanıyla faydalarını gösteren tam tahıllı besinler organik ürünlerin de baş tacı denebilir.

Aldığınız enerji kaynaklarını dengeli ve yavaş bir şekilde kullanmanızı sağlayan tam tahıllı ürünlerin, vücudunuzda da uzun süreli tokluk sağlaması elbette kilo verenlerin işlerini oldukça kolaylaştıran bir avantajı. Tam tahıllı ürünlerin kepekli ya da esmer gibi alternatifleri, beyaz ekmeklere oranlandığı zaman farkını ortaya koyuyor.

tam tahıllı beslenme

Faydaları neler?

Tam tahıllı ürünler içinde bulunan lifler, B vitamini, mineraller, protein  ve besin değerini yükselten bitkisel maddelerin tamamı sağlığınız için oldukça önemli. Tam tahılı besinlerin bu içerik sayesinde kalp sağlığınızı koruduğu, diyabet hastaları için faydalarının sağlandığı, sindirim sistemini düzenlediği biliniyor. Lifler kolay bir sindirim sağlayarak sizleri korurken, bu durum kilonuzu da kontrol altında tutmanıza yardımcı oluyor. Ancak tam tahıllı besinlerin en önemli faydası ise kanser riskini azaltması üzerine görülüyor.

Uzun süreli tokluk sağlayan bu besinler, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için oldukça önemli. Tam tahıldan elde edilen ekmeklerden unlara simitlerden ezmelere gevreklerden krakerlere makarnalardan eriştelere kadar birçok farklı seçeneğiniz mevcut. Bu seçenekler arasından kendi damak tadınıza uygun olanları seçerek tam tahılı hayatınıza katabilirsiniz. Ekmek seçimi konusunda da aynı çeşitliliğe sahipsiniz, çavdar, kepekli, yulaflı, seçeneklerinizden yalnızca birkaçı. Kepeğin lif bakımından ekstra zengin olması ise onu farklı kılan bir diğer avantajı. Yağ tüketimi olmaksızın posa tüketiminizi arttırmanızı sağlayacak olan bu besinler ile siz de günün birçok farklı saatine sağlık katabilirsiniz.

tam tahıllı beslenme

Siz de kendi damak tadınıza uygun ürünler aracılığı ile posa, lif, mineral ve vitamin deposu tam tahıllı ürünleri hayatınıza katın ve sağlığınızdaki değişimi siz de görün.

 

 Bir önceki yazımız olan Şeker Kullanarak Kendinize Ne Yaptığınızı Biliyor musunuz? ile şeker kullanmanın sağlığınıza olan etkilerini öğrenebilirsiniz.

 

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

organiktarim-organikürünler-organikciyizbiz (2)

Mutfakta Organik Ürünlere Yer Açmanız İçin Nedenler

Dünya nüfusunun artması çevresel faktörlerin değişimi ve kaynakların aynı kalması ve hızla tükenmesi yiyecek içecek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir