Anasayfa / Sağlık / Minimalist Felsefe ile Hem Zihne Hem Bedene Sakinlik Katın

Minimalist Felsefe ile Hem Zihne Hem Bedene Sakinlik Katın

Zihni sakinleştirmek için minimalizmden ilham alın

Minimalizm hayatında sadeliği ve ”az ama öz” felsefesini benimseyenlerin son dönemde en çok tercih edilen tarzı. Ancak minimal olmak yalnızca giyim ya da dekorasyon için değil hayatımız için de geçerliliğini koruyan bir tarz. Olabildiğince az ancak faydalı etkinlik ile hayatınızı doldurmak zihninizi sakinleştirerek geliştiriyor. Siz de ruh sağlığınızı ve odaklanmanızı geliştirmek için zihni sakinleştirmek hakkında neler yapabileceğinizi öğrenin.

Müzik ile beslenin

Ruhun gıdası olan müzik için doğal antidepresan desek yeri. Eski asırlarda ölümcül hastalıklar için bile tedavi olarak kullanılan müziğin sayesinde siz de kendi zihninizin gerçek enerjisini keşfedebilir, dinginleşerek odaklanmanın gücünü görebilirsiniz.

Sosyalliğin gücü

zihni sakinleştirmek

Sosyalleşmek uzmanlara göre çağın hastalığı depresyonun çaresi, en azından iyi bir çevreye sahipseniz. Kendinizi yanında güvende ve rahat hissettiğiniz insanlara zaman ayırın, geniş bir kalabalığın içerisindeki verimsiz zaman kayıpları yerine sizi dinlendirip keyiflendirecek olan yakınlarınızla zaman geçirmeye çalışın.

Karalamaca

Ara sıra içinizden gelenleri ya da kafanızdan geçenleri kağıt üzerine aktarmaktan çekinmeyin. Çok yetenekli olmanıza ya da tecrübeli bir çizer olmanıza gerek yok. Anlamsız şekiller dahi kendinizi ifade etmek ya da kafanızı dağıtmak için etkili olabilir.

zihni sakinleştirmek

Hava değişikliği

Hava değişikliği yaratmak için illa uzaklaşmanız ya da ormanlara gitmeniz şart değil tabi. Evinizin içindeki atmosferi de değiştirmek  için koku duyunuzdan faydalanabilir, farklı aromaların doğayı çağrıştırarak sizi rahatlatmasına izin verebilirsiniz. Doğal esanslar sayesinde raflarınızdan döşemelerinize kadar her bir köşede kokuların farklı etkilerini hissedebilirsiniz.

Banyoda çiçek mi olur?

Banyoları dekore etmek için birçok kişinin aklına çiçekler ve bitkiler gelmese de aslında doğal bir ferahlatıcı olarak birçok farklı bitki banyo için idealdir. Ayrıca banyo ortamı nemli olduğundan bitkilerinizin daha iyi gelişmesi için ideal bir ortam olacaktır.

Farklı oyunlar, farklı sporlar

Kimisi için yoga, kimisi için puzzle yapmak; farklı oyun ve sporlar ya da meditasyon yöntemleri sayesinde ilaçlara ya da psikologlara ihtiyacınız kalmayabilir. ”Bana göre değil!” demeden önce farklı fikirleri denemeden karar vermeyin.

Bir önceki yazımız olan Nezle Mevsimi Yaklaşıyor, Çare Doğadan Geliyor ile nezle ve soğuk algınlığı için doğal çözümleri öğrenebilirsiniz.

Facebook İle Yorum Yap
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 Değerlendirme, Puan Ortalaması: 5,00
Loading...

İlginizi Çekebilir

dusjeli-organik-organikciyizbiz (1)

Cildini Önemseyenlere Özel Organik Duş Jeli

Duş jeli doğal kokusuyla olduğu kadar içindeki özler sayesinde tenimiz de ferahlık hissi verir. Facebook İle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir