Bakliyat Ve Kuru Gıda

Bakliyat Ve Kuru Gıda

Organik tarım koşullarına göre doğaya hiçbir zarar verilmeden, bitki kuralları göz önünde bulundurularak ekilmiş ve zamanında toplanarak, hormonsuz ve her aşaması kayıt altında, sertifikalı olarak organik bakliyat ve kuru gıdalar üretilmiştir.

Organik yönetmeliklere bağlı üretilen organik bakliyat ve kuru gıda ile konvansiyonel üretilen bakliyat ve kuru gıda arasında bir çok fark var vardır. 

 

  • Organik bakliyat ve kuru gıda ürünlerinin sertifika alması yetmiyor ondan önce, organik sertifikaya sahip toprak olması gerekir böylece üretiliyor. 
  • Organik gıda üretilecek tarlanın organik sertifikası alabilmesi için tarlanın en az 3 yıl hiç bir tarım ilacı ve kimyasal maddeye maruz kalmamış olması gerekir. 3 yılın sonunda ise yapılan toprak analizle ile onaylatılması gerekir.
  • Organik beslenme, tarım ilacı kalıntıları ile birlikte hava ve su kirliliğiyle çevresel toksinler ile karşılaşmamızı engelliyor.
  • Organik tarım kanunlarında ilaçlama yasak olduğundan tarlalarda ki yabani otları ellerimizle sökerek ayıklıyoruz. 
  • Organik bakliyat ve kuru gıda kategorinde ki organik ürünler vitamin mineral bakımından bireylerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak, hastalıklara karşı koruyacaktır.

Organik bakliyat ve kuru gıdalar uygun fiyatlarla Organikciyizbizcom'da.

Devamını Göster
Devamını Gizle

Ürün Karşılaştır (0)


Organik Kış Kestanesi

Organik Kış Kestanesi

Uygun fiyatlarla. ..

30,00 TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)