Et Ve Tavuk Ürünleri

Et Ve Tavuk Ürünleri

 

Organik ürünler ile beslenen, GDO’lu yem kullanılmadan, antibiyotiklere maruz kalmadan, hayvanların doğasına uygun ortamlarda barındırıldığı ve rahatça dolaşan, organik sertifikaları ve kayıtlı hayvanlardan tamamen organik işlemlerle organik et ve organik tavuk ürünleri  üretilmektedir. 

Organik koşullara bağlı yetiştirilen et ve tavuk ürünleri ile  konvansiyonel et ve tavuk ürünler arasında bir çok fark var vardır. 

 

  • Organik et ve organik tavuk ürünlerinin organik olmayanlara nazaran yüzde 50 daha fazla omega-3 yağ asitleri, demir, E vitamini ve karotenoid içerir.
  • Organik hayvan yetiştiriciliği yasalarına göre hayvanların belli süreleri açık havada geçirmeleri olduğundan hayvanlar sürekli rahatça hareket halindedirler. 
  • Bu yüzden organik hayvan etleri daha sert ve koyu renge sahip olur. Pişme süreleri ise konvansiyonel olanlara göre biraz daha uzundur.
  • Organik et ve organik tavuk ürünleri hepimizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri karşılayacaktır. Bir çok hastalığa karşı şifa niteliğindedirler. Mutfak ve sofralarınıza farklı lezzetleriyle eşlik edecekler.

Organik et ve tavuk ürünleri  uygun fiyatlarla Organikciyizbiz.com'da.

 

 

Devamını Göster
Devamını Gizle