Kışlık Yiyecekler

Kışlık Yiyecekler

 

Organik tarım koşullarına göre doğaya hiçbir zarar verilmeden, bitki kuralları göz önünde bulundurularak ekilmiş ve zamanında toplanarak, hormonsuz ve her aşaması kayıt altında, sertifikalı olarak üretilen organik kışlık yiyecekler ile konvansiyonel üretilen kışlık yiyecekler arasında bir çok fark var vardır. 

 

  • Organik kışlık yiyecekler organik sertifikaya sahip topraklarda üretiliyor. Organik gıda üretilecek tarlanın organik sertifikası alabilmesi için tarlanın en az 3 yıl hiç bir tarım ilacı ve kimyasal maddeye maruz kalmamış olması gerekir. 3 yılın sonunda ise yapılan toprak analiz ile onaylatılması gerekir.
  • Organik kışlık yiyeceklerin temel maddeleri tamamen organik koşullara bağlı üretildikten sonra zamanında toplanıp yine aynı şekilde hiç bir kimyasal işlemlere maruz kalmadan üretilmiştir.
  • Organik beslenme, tarım ilacı kalıntıları ile birlikte hava ve su kirliliğiyle çevresel toksinler ile karşılaşmamızı engelliyor. Organik tarım kanunlarında ilaçlama yasak olduğundan tarlalarda ki yabani otları ellerimizle sökerek ayıklıyoruz. 
  • Organik kışlık yiyecekler hepimizin mutfaklarında bulunması gereken ürünlerden ve besinlerden oluşuyor. Her yemeğin lezzetine lezzet katan organik biber salçası, domates salçası, salataların olmazsa olması organik sirkeler, mezelerin organik sosları olacak. Yoğun ya da yorgunsanız yardımcı organik konserveler sizlere kolaylıkla eşlik edecektir. Hele ki organik çorbalar yemeklerden önce midenizi şenlendirecek.

Organik kışlık yiyecekler uygun fiyatlarla Organikciyizbiz.com'da.

 

 

 

 

Devamını Göster
Devamını Gizle