Süt ve Süt Ürünleri

Süt ve Süt Ürünleri

Organik ürünler ile beslenen hayvanlardan elde edilen hayvansal ürün olan organik süt ve organik süt ürünleri yani organik peynirler, organik sütler, organik yoğurtlar, organik tereyağları hepsi sertifikalı organik besinlerdir. Kimyasal girdiler ve işlemler kullanılmadan üretilen organik süt ve süt ürünleri başta kanser olmak üzere bir çok hastalıklara karşıda koruyucudur. Organik ürünlerin zarar verme ihtimalleri bulunmamaktadır.

 

  • Organik koşullara bağlı kalarak hiçbir kimyasal madde ve işlem kullanılmadan elde edilirler. Organik peynir çeşitlerinin kahvaltılarınız da yer alacakları gibi salata ve hamur işlerinizde de tercih edebilirsiniz. 
  • Organik sütler başta çocukların vazgeçilmezi ve severek içtikleri besindir. Organik yoğurtlar ise lezzetiyle sofralarınızı şenlendirecek. Organik süt ve süt ürünlerinin kokuları ve lezzetleri enfes ve tadına doyulmaz. Mineral, kalsiyum, demir, vitamin, aminoasitler açısından daha varlıklıdır.
  • Ortak faydaları bulunan organik süt ve süt ürünleri, kalsiyum, protein, demir, potasyum gibi mineralleri açısından oldukça varlıklıdır. Her yaşta tüketilmesi önemli olan besinler büyümeyi, gelişmeyi sağlarken sonrasında da kemikleri güçlendirerek, kemik erimesini önlemektedir. 

Organik süt ve süt ürünleri Organikciyizbiz.com'da.

Devamını Göster
Devamını Gizle